Apple’dan ücretsiz uygulama geliştirme kursu!


09 Temmuz 2020 Perşembe 18:26
ABONE OL
Apple’dan ücretsiz uygulama geliştirme kursu!

Apple ekosisteminin devasa boyutu Swift diline olan ilginin diri kalmasını sağlıyor. Apple’ın işletim sistemlerinde yazılım geliştirme için kullanılan Swift dili, ücretsiz uygulama geliştirme eğitimi kapsamında öğretilecek. “Herkes kod yazabilir” adı altında başlatılan çalışma tam anlamıyla herkesi hedef alacak.

Swift dilinin öğrenilmesi için yayınlanan eğitimler, Apple’ın işletim sistemlerine olan ilgiyi uzun vadede artırabilecek potansiyel taşıyor.

Apple’ın ücretsiz uygulama geliştirme kursu yayınlandı

Kurs yalnızca yetişkinleri değil, gençleri de hedef alıyor. Kursun basitleştirilmiş kitabı “Develop in Swift Adventures” daha basit bir dille programlama mantığını anlatacak. Toplamda dört farklı e-kitaptan oluşacak eğitimin iki kitabı yayınlandı.

apple ücretsiz uygulama geliştirme kursu

Ücretsiz uygulama geliştirme kitaplarının ikisi Apple Books üzerinden edinebiliyorsunuz. Ne yazık ki eğitimler Türkçe değil, şuan için yalnızca İngilizce dilinde kullanılabiliyorlar. Yine de programlama dünyasında dilin yaratıcısı tarafından verilen eğitimler bir numaralı kaynak olarak görülüyor. Eğer yeteri kadar İngilizce biliyorsanız Swift ile uygulama geliştirme noktasında büyük bir avantaja sahip olacaksınız.

Eğtimlerde sadece uygulama geliştirme değil, bir geliştiricinin benimsemesi gereken ilkeler de bulunuyor. Kursun en büyük iddiası bu eğitimlerin profesyonel olma niteliğini taşıdığı ve hevesli geliştiricilere yol göstereceği olmasıyla dikkat çekiyor.

Apple’ın Swift geliştirme kursuna buradan ulaşabilirsiniz.

 
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar, teknoloji ve oyunlara olan tutkusunu paylaşmak için içerik üretiyor. Aynı zamanda bir web geliştirici olan Emre'nin en sevdiği oyun Half-Life, en sevdiği aktivite ise denemek.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

Saol canım almıyım. React Native bana yeter

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

Kusura bakmasın mağzadan kaldırıp kendine başka isimle entegre edilme ihtimali olduğu sürece asla sadece kendi telefonuma geliştiririm gerçi bu androidde de var yıllardır firmaların ve geliştiricilerin yaptıkları geliştirmeleri saf androide ekledi google bu yüzden sadece kendi telefonuma geliştiririm sıfırdan işletim sistemini de kullandığım tarayıcıyı da veya diğer uygulamaları Halen lenovo p2 kullanıyorum ve android 11 betadayım şimdilik tam sürümü yayınlandığında ve zamanım olursa tekrardan degerlerim sistemi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 ay önce

Mesele dil değil, framework, kullanıcı sayısı, lisans gibi çok mesele var. Hadi yeni dil varmış geçelim demeyle olmuyor.

" Apple’dan ücretsiz uygulama geliştirme kursu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan ücretsiz uygulama geliştirme kursu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan ücretsiz uygulama geliştirme kursu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme! Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme!
  2. 2 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı
  3. 3 Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık! Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık!
  4. 4 Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık! Xiaomi telefonların az bilinen özelliklerine göz attık!
  5. 5 Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro Fiyat farkına değer mi? iPhone 11 Pro vs 12 Pro
  6. 6 Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme Uygun fiyatlı Reeder P13 Blue Max Pro inceleme
  7. 7 Pandemide müzeye götüren siteyi denedik Pandemide müzeye götüren siteyi denedik
  8. 8 Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog Kripto parada ne kadar kaybettik? Ofis içi vLog
  9. 9 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site! 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site!
  10. 10 Verilerimiz DarkWeb'te mi? Verilerimiz DarkWeb'te mi?