Okunma

Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında!


30 Aralık 2017 Cumartesi 16:00
Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında!

iPhone akıllı telefonlarına daha yeni kablosuz şarj özelliği getiren Apple tarafından radyo frekansı tabanlı uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı.

Apple yeni kablosuz şarj teknolojisi için patent başvurusunda bulundu

Odanızın veya ofisinizin içerisinde örneğin akıllı telefonunuzun otomatik olarak herhangi bir istasyona koymadan kablosuz bir biçimde şarj olmasını sağlayacak sistem için şirket patent başvurusunda bulunmuş durumda.

Şirketin yine genel ifadelere yer verdiği patent başvurusuna göre, sistem hem kablolu hem de kablosuz olarak şarjı kapsıyor. Öte yandan şirketin öncelikli hedefi uzun menzilli kablosuz şarjda ortaya çıkan bir problemi çözmek gibi gözüküyor.

Apple

Şu an için radyo frekansı tabanlı şarjda iki problem bulunuyor. İlk olarak, şarj aletine olan mesafe arttıkça mevcut güç miktarı önemli ölçüde düşüyor. İkinci problem ise iletilebilecek güç miktarını kısıtlayacak güvenlik gereksinimleri. Cihazların kullanabileceği güç miktarı genellikle çok sınırlı, bundan dolayı şirket patent önerisinde hangi cihazların hangi sırayla şarj olacağını önceliklendirme formülünü öne sürüyor.

Özetlemek gerekirse kullanıcılar, sisteme iPhone akıllı telefonlarını iPad tabletlerinden önce şarj etmesini söyleyebilecek. Ayrıca, sisteme bir cihazı kullanım modelinize dayanarak normal bir gününüze yetecek kadar şarj sunmasını tanımlamak ve daha sonra diğer cihazı şarj etmeye geçmesini söylemek de yine sunulan önerilerden.

Bakalım bu patenti çalışır bir şekilde ne zaman görebileceğiz?

:: Bu şarj teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında!”

 1. Kerim dedi ki:

  Ben bu teknolojiye karsiyim. Elektrosmoke seviyesini yukseltmekten baska bir ise yaramaz.

 2. tahsin dedi ki:

  Ruhun şad olsun büyük insan Nikola TESLA

 3. zekeriya dedi ki:

  Radyasyona hoşgeldiniz! Yeni bir teknoloji değil taaTesla zamanından kalma birşey. Evde sizde yapabilirsiniz. Ama tavsiye etmiyorum!
  *****

" Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple uzun menzilli kablosuz şarj hazırlığında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "