Okunma

Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı


12 Temmuz 2013 Cuma 05:00
Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı

2011 yılında Apple tarafından Amazon‘a karşı App Store ismi için başlatılan dava yine Apple tarafından bitirildi. Apple App Store isim haklarını Amazon’un Amazon AppStore adı ile kullandığını belirterek 2011 yılında Amazon‘a bir dava açmıştı. Apple şimdi ise açtığı davadan vazgeçerek, Amazon‘un isim haklarını kullanmasını serbest bırakmış oldu.

Apple‘ın böyle bir hamle yapmasının sebebi ise Apple tarafından, artık davayı sürdürme gereği duymuyoruz çünkü App Store 900.000’den fazla uygulamaya ve 50 Milyar indirme sayısına sahip, kullanıcılar artık sevdikleri ve beğendikleri uygulamaları nereden indireceklerini biliyorlar şeklinde gelen bir açıklama sayesinde ortaya çıktı.

Ardından gelen Amazon açıklamasında ise Apple‘ın davadan tek taraflı vazgeçtiği ve appstore isim kullanım hakkını serbest bıraktığı yer alıyor. Açılan davalarda tuttuğunu koparmak isteyen Apple’ın, Amazon firması ile olan davasından bu şekilde ayrılması ise oldukça şaşırtıcı olsa da Apple yapmış olduğu açıklama ile istediğini almış gibi gözüküyor.

:: Apple sizce bu isim hakkını başının gözünün sadakası olarak mı bıraktı?

yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İstesek biz bu davayı kazanırdık ama müşterilerimiz sayesinde zaten kazandık, boşa uğraşmayın demiş apple 😀 Edinilmiş bir başarının üzerinden para kazanmaya çalışanlara acıyorum, bedavacılar.

 2. vaio dedi ki:

  Böyle olacağı başından belliydi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ın kaybettiği dava mı ? hahaha ancak kendinizi kandırın böyle. Adamlar dalgaya almış amazon u.

 4. marancı dedi ki:

  Saçmalamakta ısrar etmenin faydasız olduğunu anlamış takdir ettim.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Boşuna çenenizi yormayın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple resmen parmağında oynatmış Amazon’u birde Apple kaybetmiş yazmış(08:10)

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ALLAHIM APPLE IN KAYBETTİĞİ BİR DAVA DAHA DEMİŞ ARKADAŞ BİDE 😀 ADAM RESMEN GÖVDE GÖSTERİSİ YAPIYOR ORDA AMA İŞDE ZEKA SEVİYESİ DÜŞÜK KİŞİLER NERDEN ANLASIN ONLARA DA YAZIK 😀

 8. 81AHMERT61 dedi ki:

  Apple ın kaybettıgı bır dava daha

" Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve Amazon, App Store için Anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "