Apple ve Google’dan akıllı ev sistemleri için açıklama


18 Aralık 2019 Çarşamba 23:00
Apple ve Google’dan akıllı ev sistemleri için açıklama

Akıllı ev sistemlerinin hayatımıza girmesi ile birlikte uygulama geliştiriciler için bazı sorunlar oluşmaya başladı. Apple, Google ve Amazon akıllı ev sistemleri için bağlantı standardı geliştireceklerini açıkladı.

Apple ve Google akıllı ev sistemleri için ortak çalışma yürütecek

Akıllı asistanların yaygınlaşması ile birlikte hayatımıza giren akıllı ev sistemleri hatrı sayılır kitleye ulaşmayı başardı. Gündelik hayatımızın kolaylaşması için çalışmalar yürüten şirketler bu konuda belli standartların oluşması için güçlerini birleştiriyor.

Apple, yayınladığı yazıda akıllı ev cihazları için geliştirilecek olan bağlantı standardı için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Firma, çalışmalarını Google, Amazon, Zigbee Alliance, IKEA, Signify, Samsung SmartThings gibi şirketler ile ortak yürüteceğini belirtti.

Apple, Google ve Amazon akıllı ev sistemleri ve akıllı ev bağlantı standardı için bir araya geldi

Google yetkilileri, “Geliştiriciler ve tüketiciler yapılacak olan evrensel bağlantı standardından faydalanacak. Oluşturulacak yeni standart, geliştiricilerin ürün ve yazılım arasındaki bağlantıyı sağlaması kolaylaşacak ve maliyeti düşürecek. Kullanıcılar ise seçtiği akıllı ev teknolojisinden bağımsız olarak evlerini nasıl kontrol etmek istediğini belirleyebilecek.” dedi.

Geliştirilen akıllı ev bağlantı standardı Google Asistan, Amazon Alexa ve Apple Siri dahil olmak üzere birçok akıllı asistan ile çalışabilecek. Bu sayede evinizdeki akıllı cihazları istediğiniz akıllı asistan ile kolayca kontrol edebileceksiniz.

Şirketler, ortak çalışma neticesinde 2020 yılının sonlarına doğru yeni standardın taslak uygulamasını yayınlayacaklarını açıkladı.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple ve Google’dan akıllı ev sistemleri için açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple ve Google’dan akıllı ev sistemleri için açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple ve Google’dan akıllı ev sistemleri için açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?