Okunma

Apple’ın kararsızlığı yeni modelleri etkileyebilir!


02 Temmuz 2018 Pazartesi 16:29
Apple’ın kararsızlığı yeni modelleri etkileyebilir!

Uzun süredir modem tedariki konusunda yeni şirketini seçmeye çalışan Apple‘ın ismi, Mediatek ile anılmaya devam ediyor. Ama iki şirket arasında halen anlaşma sağlanmış değil. Ama durumun bu şekilde askıda kalması gelecek iPhone modellerinin tedarik sürecini sıkıntıya sokabilir. İşte Apple ve Mediatek anlaşmasında son durum.

Apple ve Mediatek henüz anlaşma sağlayamadı

Geçen hafta çıkan bir söylentiye göre Apple; işlemcilerinde kullandığı Intel modemleri MTK’nın modelleri ile değiştirecek ve bundan sonra işlemcilerinde kullanacağı haberleşme modemini, artık Tayvan merkezli Mediatek’ten alacaktı. Ancak DigiTimes‘ın yayınladığı bir rapora göre firma henüz buna karar vermemiş.

Mediatek ve Apple henüz anlamamış

Ayrıca ilgili raporda Apple’ın, her iki şirketin de ürün yol haritası, teknoloji geliştirme ve işbirlikçi çabalarla fikir birliğine ulaşmasına kadar nihai karar vermeyeceği belirtiliyor. Diğer önemli bir nokta ise MTK, Apple’ın HomePod modellerine Wi-Fi konusunda özel yongalar verme ihtimali oldu.

Önümüzdeki yıl kullanılacak olan 5G modemler hakkında hem Intel’in hem de MTK’nın çalışmaya devam ettiği ve günün sonunda MediaTek’in Apple’ın ana tedarikçisi olması tahmin ediliyor. Ama anlaşmanın uzaması halinde tedarik noktasında şirketin sıkıntı çekmesi de muhtemel.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’ın kararsızlığı yeni modelleri etkileyebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın kararsızlığı yeni modelleri etkileyebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın kararsızlığı yeni modelleri etkileyebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "