Okunma

Apple Wallet’tan öğrencilere müjde!


03 Ekim 2018 Çarşamba 19:38
Apple Wallet’tan öğrencilere müjde!

Yapılan açıklamaya göre Apple Wallet artık temassız öğrenci kartlarında kullanılabilecek. iPhone ve Apple Watch sayesinde öğrenciler için kampüs hayatı daha da kolaylaşıyor.

Bugünden itibaren üç üniversite Apple firmasıyla iş birliğine giderek kampüs içinde ve dışında ödeme yöntemlerine Wallet’ı da eklemiş oldu. Duke, Alabama ve Oklahama Üniversitelerinde öğrenciler, öğrenci kimliklerini Apple Wallet’a tanımlayarak kolay ve hızlı ödeme yöntemlerine kavuştular. Yiyecek ve içecek satın almanın dışında yurtlar, spor salonları hatta okul kütüphanelerini içeren bütün ödemelerde öğrenciler bu imkândan yararlanabilecekler.

Apple Wallet

Apple Wallet ile kolay ve güvenli ödemeler

Apple’ın İnternet servislerinden sorumlu başkan yardımcısı Jennifer Bailey “iPhone ve Apple Watch sayesinde günlük hayatı kolaylaştıran deneyimlerde yeni bir döneme giriyoruz. Apple Pay’i ilk kez kullanıma sunduğumuzda normal hayattaki cüzdanları ortadan kaldırmayı hedefledik. Ulaşım alanında sadakat kartları ve temassız bilet ödemeleri ile Wallet’ın kullanım alanını genişlettik. Bugünden itibaren de üniversitelerle birlikte çalışarak kolay, kullanışlı ve güvenli ödemelerin önünü açmış buluyoruz.” dedi.

Öğrenci kimlik kartlarının tanımlı olduğu Apple Wallet uygulamasını kullanmak için öğrencilerin tek yapması gereken kart okuyuculara telefonlarını yaklaştırmaları. Satın aldıkları ürünler ve hizmetler için gereken ücret dijital cüzdanlarından bu şekilde alınmış oluyor.

Bu eğitim dönemi bitmeden Johns Hopkins, Santa Clara and Temple Üniversitelerinin de sisteme dahil olacağı açıklandı.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Wallet’tan öğrencilere müjde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Wallet’tan öğrencilere müjde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Wallet’tan öğrencilere müjde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "