Okunma

Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde!


07 Ekim 2018 Pazar 23:59
Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde!

Geçtiğimiz ay yeni iPhone modelleri ile birlikte duyurulan ve daha büyük bir ekrana sahip olan yeni Apple Watch, ilk tanıtım tarihinden itibaren dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı fakat bu sefer Apple Watch 4. nesil sorun ile dikkatleri üzerine çekti. Avustralya’da gün ışığından yararlanmak için saat ayarlarını değiştirmiş kullanıcılar büyük bir hata ile karşı karşıya kaldı.

Apple Watch 4. nesil sorun ile kullanıcıları üzdü!

Yeni iPhone modelleri kadar heyecanla beklenen yeni Apple Watch, tanıtılmasından sonra büyük bir ilgi ile ön satış oranlarını beklentinin üstünde tamamlamıştı.

Fakat bu sefer yeni Apple Watch 4. nesil sorun ile gündeme geldi. Bugünlerde Avustralya’da karşılaşılan bir hata ile cihaz kullanıcılarını şaşırttı.

Bugünden itibaren gün ışığından daha fazla yararlanmak adına yaz saati uygulamasına geçiş yapan Avustralyalı Apple Watch kullanıcıları, saatlerinin şarjı bitene dek sonsuz bir yeniden başlatma döngüsü içine sıkıştığını fark etti.

Yeni Apple Watch 4. nesil sorun SDN-2

Hata, yeni Apple Watch modelinin infografik modüler arayüzündeki etkinlik komplikasyonundan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Cihaz, mevcut 24 saatin bir saatinin eksik olduğu bir zaman çizelgesi çizemiyor ve bu durum aygıtın çökmesine neden oluyor.

Yeni etkinlik komplikasyonu aktif olduğu sürece, Apple Watch 4. nesil cihazlar, kendi kendini yeniden başlatıyor ve bu döngü cihazın şarjı bitene kadar devam ediyor.

Bazı kullanıcılar iPhone cihazları üzerindeki Apple Watch uygulamasından, saatin infografik modüler arayüzünü kaldırarak cihazlarındaki sorunu çözdüklerini belirtti.

Apple tarafından resmi bir açıklama henüz gelmiş değil fakat sorunun yeni güncelleme ile çözülmesi bekleniyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiyede ne zaman satışa çıkacak

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  “…modüler arayüzündeki*”

  İyelik eklerini ayırmayın 🙂

 3. I8 dedi ki:

  Guncellemeyle duzeltirler

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  O kadar para ver paranla rezil ol.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple ve sorunları!…Hiç şaşırmadım…

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple’ın mı var derdin var

  1. Anonim dedi ki:

   Böyle derde can kurban! Hiç olmaz ise bizim sıkıntılarımızı gidermeye çalışan kocaman bir ekip var, biraz sabır ile güncellemelerimiz peş peşe geliyor, android kullananların güncelleme için yağmur duaları evrenin etrafında dönüp duruyor. 😉 hepimiz elimizdekilere sahip olalım yenileme şansımız kalmadı.

 7. Ahmet Turan dedi ki:

  Saatte yazdıklarınız, İOS 12 de metin okuma hatası, sanırım acele etmelerinde kaynaklı bir dizi problemlerle canımız sıkılacak.

" Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch 4. nesil sorun ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "