Okunma

Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir!


09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:00
Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir!

Bugüne kadar kare tasarım ile görmeye alıştığımız Apple Watch, tamamen farklı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkabilir. Apple tarafından akıllı saat için alınan son patent, Apple Watch 4 tasarımı hakkında ipuçları veriyor.

Apple Watch 4 tasarımı nasıl olacak?

Apple tarafından alınan patent “kavisli kenarlı ekrana sahip elektronik cihaz” başlığını taşıyor. Belki Apple Watch 4 belki de bir sonraki nesil watchOS tabanlı akıllı saatte kullanılma ihtimaline artık kesin gözüyle bakabileceğimiz tasarım için çalışmalar yapıldığı ortada. Öte yandan, şirketin sadece patent koruması sağlamak üzere de bu başvuruyu yapmış olma olasılığını da aklımızın bir köşesinde tutmamız gerek.

Apple Watch 4 tasarımı

Patent, dairesel ekran ile gelen sorunları çözmek için gereken bir dizi teknolojiye de değiniyor. Açıklamada dikdörtgen piksel dizilerinin daire şeklinde şekillendirilmiş bir cihaza etkili şekilde uymayacağı ifadesi yer alıyor. Şirket, bu konuyu nasıl ele almayı planladığını da belirtmeyi tabii ki ihmal etmemiş.

U.S. Patent 9965995 açıklamasında; piksel dizilerinin genellikle dikdörtgen şekillere sahip olduğun altı çizilirken, dairesel göstergelerin sinyal hatlarının kalabalıklaşmasına ve ekran alanının verimsiz kullanımına yol açan darboğaz bölgelere sahip olabileceğinin altı çiziliyor. Bu nedenle dairesel ekranlar veya kavisli ekranlara sahip diğer ekranlar gibi gelişmiş ekranlar temin edilmek istenebileceği vurgulanıyor.

Apple Watch 4 tasarımı

Patent için adı geçen bazı cihazlar arasında kol saati, kolye, kulaklık ve gözlüklerin de adı geçiyor. Apple üzerinde elma logosu olan bir dairesel tasarımlı bir kolye de sunar mı bilemiyoruz. Şirketin artırılmış gerçeklik tabanlı akıllı gözlük sunması için daha yıllar olduğunu da hatırlatalım. Şirket geçtiğimiz ay üçüncü parti kadranlara destek için de kolları sıvamıştı.

Bakalım dairesel tasarım sürpriz yaparak Apple Watch 4 ile karşımıza çıkacak mı?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir!”

  1. Oooo dedi ki:

    Valla olsada fena olmazmis yani

" Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch 4 tasarımı bambaşka olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "