Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda!


22 Mart 2019 Cuma 17:00
Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda!

Apple, akıllı saat pazarındaki liderliğini uzun bir süredir başarıyla koruyor. Şirketin Watch serisine ait en güncel modeli, önceki modellere göre daha zarif tasarımı ve büyük ekranı ile ön plana çıkmıştı. Bununla beraber Series 4, EKG monitörü ile de oldukça ses getirmişti. Watch 4 modelinin tanıtılmasından kısa bir süre geçmiş olmasına karşın, yeni modelle ilgili söylentiler de ortaya çıkmaya başladı. Apple Watch 5 modeliyle alakalı ortaya çıkan tüm sızıntı ve söylentileri sizler için derledik!

Apple Watch 5 tüm söylentileri ile karşınızda!

Apple Watch modelleri, tüm önemli gelişmelere ve yeniliklere karşın hala mükemmel sayılmazlar. Rekabetin çok sıkı olduğu bazı alanlarda, Apple Watch modelleri hala yetersiz kalabiliyor. Buna yönelik verebileceğimiz örneklerden en basiti ise uyku takibi. Yeni söylentiler Apple’ın Watch 5 modeliyle birlikte önemli bazı eksiklikleri gidermeye yoğunlaştığını söylüyor.

Apple Watch uyku takibi özelliği ile gelecek! / Apple Watch 5

Sızıntıların ilk adımı tasarıma yönelik. Apple Watch serisi, ilk üç modelde benzer tasarımları izlerken, dördüncü nesil ürünle birlikte tasarımsal değişikliğe gitmişti. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni raporunda Apple Watch 5 modelinin tasarımda önemli farklar barındırmayacağını belirtti. Watch 4 modeliyle benzer tasarıma sahip olması beklenen modelin, önemli değişiklikleri içinde barındıracağı ifade ediliyor. Bununla beraber yuvarlak ekran isteyen kullanıcılar için cevap yine ‘hayır‘ olarak veriliyor.

Ayrıca yeni söylentilere göre Watch 5, jest ve hareketleri algılayıp bunlarla etkileşime girebilecek. Yaptığınız hareketlere göre akıllı saatinizi yönetmek bu şekilde mümkün olabilir. Hemen üst tarafta gördüğünüz patentte, bu özelliğin nasıl çalışabileceğine yönelik bazı ipuçları bulunuyor.

Bunların dışında hemen üstte bahsettiğimiz uyku takibi eksikliği için de bazı yeni gelişmeler bulunuyor. Yeni söylentiler Watch 5 modelinin, ön yüklü olarak uyku takibi uygulaması ile gelebileceğini belirtiyor. Bloomberg tarafından yayınlanan raporda 2020 yılına kadar çıkacak modellerde bu özelliğin beklendiği aktarılmıştı. Söz konusu rapor da bu söylentiyi destekliyor.

Apple Watch 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Apple Watch 5 modeliyle alakalı pek çok yeni söylenti bulunuyor. Ancak şimdilik bulunması kesin gibi gözüken yenilikler bunlar. Watch 5 modelinin şu an bulundurduğunu düşündüğümüz özelliklerine baktığımızda, Watch 4 modelinden biraz daha pahalı bir şekilde piyasaya sunulması beklenilebilir. Bununla birlikte önceki modellerin tanıtım tarihlerine baktığımızda Apple Watch 5 çıkış tarihinin Eylül 2019 tahmin ediyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çıksa da alsak..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tanıtım metninde şunlar geçer: Daha renkli kayışlar, daha parlak ekran ve her bileğe uygun olarak tasarlandı. Bayatladın artık Apple. Yaşasın Android robotları.

 3. Anonim dedi ki:

  bence ekranın açılması birer parça bileğimize denk gelecek şekilde saatin sağına ve soluna bir küçük dokunmatik yüzey koymalılar… anahtar görevi görsün .. bileğimizi kaldırdığımızda değen yüzen çalıştırsın ekranı ekran kalkınca açılmasın :ASDA

  1. Ali watch dedi ki:

   İyi fikir

" Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları Ücretsiz oyun nasıl alınır? - Epic Games oyunları
 2. 2 Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video) Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video)
 3. 3 Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod! Telefonlardaki kamera özellikleri ve Pro mod!
 4. 4 iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden? iPhone fiyatlarına zam geldi! Peki neden?
 5. 5 Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme! Yürüyebilen kablosuz hoparlör Spigen R12S inceleme!
 6. 6 Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır? Yavaşlayan Android telefon nasıl hızlandırılır?
 7. 7 iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir! iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir!
 8. 8 iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın iPhone SE vs iPhone 8 Plus - Bu hatayı yapmayın
 9. 9 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica 5.699 TL'ye en iyisini topladık: Sinerji Spica
 10. 10 Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera Photoshop'u bitiren uygulama! Adobe Photoshop Camera