Okunma

Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı!


22 Şubat 2019 Cuma 14:20
Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı!

Apple Watch, özellikle acil durumlarda insanların hayatlarını kurtarmasıyla ünlü bir giyilebilir aksesuar. Serinin en son üyesi Watch 4, beraberinde getirdiği EKG özelliği ile bu çıtayı yükseltmişti. Sağlık takibi için oldukça başarılı sonuçlar sunan saat, özellikle üst yaş grubu tarafından da rağbet gördü. Apple Watch EKG özelliği ile erken teşhis koyup, tekrardan bir hayat daha kurtardı.

Apple Watch EKG ile erken teşhis koydu!

Apple’ın Watch 4’e eklediği EKG özelliği, anormal kalp ritimlerini tespit edebiliyor ve Atriyal Fibrilasyon tanısını koyabiliyor. Bu hastalık kanda yaptığı pıhtılaşma sonucu, felç veya kalp yetmezliği gibi sorunlar doğurabiliyor. Seattle‘de bulunan bir kullanıcı, daha önce Atriyal Fibrilasyon tanısı almış ve tedavi olmuştu. Ancak Apple Watch’un koyduğu tanı üzerine, tekrar doktoruna gitmeyi tercih etti. Doktoru testleri tekrarladı ve kullanıcının hastalığının geri döndüğü anlaşılmış oldu.

Apple Watch 4, yeni Apple watch, Apple Watch EKG

Bunun üzerine tekrar tedaviye başlayan kullanıcı, hayatını Apple Watch’a borçlu olabilir. Giyilebilir ürünlerde, sağlık izleyicilerin önemi giderek artıyor. Gelen bilgiler Google‘ın da bu yolda adımlar atacağını gösteriyor. Google’ın ilerleyen zamanlarda Pixel Watch adında, yeni bir akıllı saat modeli tanıtacağına yönelik bazı söylentiler bulunuyor. Bu söylentiler akıllı saatin, beraberinde bir EKG monitörü ile geleceğini belirtiyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı!”

 1. Anonim dedi ki:

  Apple sağlığımızı çok düşünüyorsa fiyatları aşağıya çeksin

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  EKG dediğimiz şey elektrogadiyografi kalbin elektriksel iletiminin değerlendirilmesi için uygulanan bir uygulama. Göğüs kafesine yapıştırılan 6 parça, sağ ve sol el bileğine takılan birer parça ve sol ayak bileğine takılan bir parça ile ölçülür ve ölçüm sonucunda v1,v2,v3,v4,v5,v6,aVR,aVL,aVF değerleri bulunur incelenir ve tanı konulur. Yani kısacası bu bir saat ile olabilecek bir işlem değil! Kalp ritminin ölçümü ile ekg çok farklı şeyler dikkatinize.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple ile anlaşmaniz maaş usulümü yoksa ürün karşılığı mi ?

 4. Anonim dedi ki:

  Türkiyede kullanılmayan bir özellik … bu haberi okuyup bende bir 4. nesil saat alayım demeyin sakın.

  1. Hakan dedi ki:

   🙂 direk alayım diye düşünmüştüm inanın 2. Nesil var bende Türkiye de yoksa saatim bana yeterli.

  2. I8 dedi ki:

   Bu sene bi kac ulkeye daha vericekler ama belki bizede gelir

 5. Anonim dedi ki:

  Ne zaman telefon birşey çıksa bu Apple saat hayat kurtarıyor. 🙂

  1. Anonim dedi ki:

   ahahah aynen valla. Hep bitane apple cihazini yüceltmek kutsal görev haline gelmis gibi.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Teknolojinin bu tip özellikleri gerçekten faydalı. Keşke biraz da ucuz olsa…

" Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch EKG ile yine hayat kurtardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "