Apple Watch’a önemli özellikler geliyor!


16.05.2017 10:00:00
Apple Watch’a önemli özellikler geliyor!

Apple, Apple Watch’un gelecekteki modelleri için önemli yeni sağlık özellikleri planlıyor. BGR’nin haberine göre şirket, glikoz izleme özelliği ve değiştirilebilir akıllı bantlar üzerinde çalışıyor.

Apple Watch’ a kan şekerini izleme özelliği geliyor!

Apple’ın glikoz izlemeyi Apple Watch’a getireceği daha önce de gündeme gelmişti. Fakat Apple’ın bunu saati tamamlayacak ayrı bir cihazla gerçekleştirebileceği düşünülüyordu. Ancak BGR’ye göre bu özellik saatin içinde yer alacak. Bu sebeple ekstra bir cihaza gerek kalmayacak.

17-05/16/apple-watch-1494923253.jpg

Nisan ayında bir CNBC raporunda Apple’ın, kan şekerini derinin içine herhangi bir müdahale yapmadan izlemek için sensörler geliştirmeye çalışan biyomedikal mühendislerinden oluşan bir ekibi var. Bu sensörler üzerinde yapılan çalışmalar devam ediyor.

BGR’ye göre Apple, sağlık alanında yenilikler yapma amacı ile geçen yıl 200’den fazla doktora çalışması yaptı. Bu yeniliklerin ilk adımının Apple Watch’ta yer alacak glikoz izleme özelliği olacağı iddia ediliyor.

Değiştirilebilir akıllı izleme bantları geliyor!

Apple’ın, Apple Watch’e çeşitli işlevler ekleyecek, Apple’ın giyilebilir cihazının maliyetini yükseltmeden yeni özellikler sunmasını sağlayacak değiştirilebilir “akıllı izleme bantları” üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Glikoz takibi, belki de saatin kendisine eklenmek yerine, bu akıllı bantlara entegre olabilir.

17-05/16/apple-watch-2.jpg

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ı Apple Watch için FDA ( medikal ürünler ile ilgili bir sertifika) onay sürecine sokmak istemiyor. Bağımsız bir bant, Apple’ın ihtiyaç duyduğu onayı almasını sağlayabilir.

BGR, glikoz izlemenin yanı sıra, mevcut pil ömrünü uzatan bir pil bandı, saate kamera ekleyen bir Apple Watch bandının da Apple’ın gelecekteki Apple Watch için üzerinde çalıştığı şeyler arasında olduğunu söylüyor. Apple’ın Apple Watch için modüler akıllı bantları kapsayan çok sayıda patenti olması iddiaların altının boş olmadığını gösteriyor.

:: Apple Watch satın almak için bir nedeniniz var mı?


 • yazarİlker Çiftçi

  2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple Watch’a önemli özellikler geliyor!” üzerine 6 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Adamlar nereden kazanacaklarını iyi biliyorlar saate ihtiyacı olmasa bile sırf derisini delmemek için alacak o kadar çok insan var ki

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Harika bir haber. Hergün parmağını delmek oldukça rahatsızlık verici bir durum.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Yine hayat kurtardı basura iyi geliyor diye haberler yapın lütfen 🙂

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Kan şeker izleme bantına sahip olacak modelin fiyatı muhtemelen şekerimi artırır

  Yorum yazın

  Geri bildirim