Okunma

Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir!


14 Kasım 2018 Çarşamba 15:00
Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir!

FaceTime akıllı telefonlardaki en popüler video görüşme uygulamalarından biri. Tabi şu an FaceTime desteği, iPhone ve iPad‘lerde geçerli. Apple’ın bir başka ürünü olan Apple Watch, henüz bu desteğe sahip değil.

Apple Watch’lara FaceTime desteği geliyor!

Apple Watch konusunda Apple, yeni bir patent aldı. AppleInsider‘ın yaptığı habere göre, Apple ABD Patent ve Marka Ofisi‘nden yeni patentini aldı. ABD merkezli sitenin paylaştığı habere göre, saatin kayışında kamera ve gelişmiş teknolojiler yer alacak. Buradan anlayacağımız üzere saatin boyutu büyümeyecek ve kamere saatin üzerinde bulunmayacak.

Kamera konusu çözülmüş olsa bile en büyük problemin, saati yüzünüze tutmanızda yaşanacağını söyleyelim. Çünkü saat kullanımı sırasında başınızdan aşağıdaki yükseklik seviyelerinde bulunacağı için, FaceTime yaptığını kişi büyük ihtimalle burun deliklerinizi görecektir.

apple watch facetime

Bu durum için Apple yeni teknolojiler üretmeye çalışıyor. Yeni bir yüz algılama teknolojisi ya da Facebook‘ta bulunan Portal uygulamasına benzer bir çözüm üretmesi gerekiyor.

Bunların dışında, açıyı dijital olarak değiştirmek için yeni bir yazılım üretmesi gerekiyor. Saati yüzünüzün altında tuttuğunuz zamanlarda bile görüntüyü değiştirecek bir yazılımla bu sorunlar ortadan kalkabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir!”

 1. Anonim dedi ki:

  Tasarım berbat 🤢

 2. Ii8 dedi ki:

  Bole olursa saat artik 44 yerine 46mm ve 48mm olarak felan baslar

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mükemmel

 4. Anonim dedi ki:

  fikir olarak güzel ama zorlukları olacaktır

" Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Watch’lara FaceTime desteği gelebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "