Okunma

Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı!


10 Mart 2018 Cumartesi 20:00
Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı!

Teknoloji devi Apple, birçok kişinin korkulu rüyası haline gelen sorunlu MacBook klavyeleri için yeni bir klavye tasarımı patenti aldı! Bakalım bu yeni patent eski klavyenin ne gibi eksikliklerini kapatıyor?

Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı!

Birçok MacBook kullanıcı iyi bilir, Apple’ın incelik uğruna üretilen yeni kelebek klavye tuş tasarımı ileride sorunlara sebep olmakta. Zira tasarımdaki kritik bir hata tuş ve baskı levhası arasına toz girmesine sebep olabiliyor. Dolayısıyla kullanım süresi arttıkça tuşlarda işlememe ve zor alma gibi sorunlar ortaya çıkabilmekte.

Bunun için bir temizleme yöntemi yayınlayan Apple, gerek yöntemin saçmalığı gerekse Premium cihaz alan kullanıcıları bunlarla uğraştırdığı için sıkça eleştirilmekte. Klavye yüzünden o kadar çok kullanıcı mağdur olmuş durumda ki, yukarıda görebileceğiniz gibi bu durum için eleştirel bir klip bile hazırlanmış.

klavye tasarımı patenti

Bu bağlam da Apple, söz konusu bu tasarımsal sorunu giderebilmek için yeni bir tuş tasarımı patenti almış bulunmakta. Yukarıdaki patent görsellerinden anlaşıldığı üzere var olan tasarım geliştirilerek, çiklet tuş yapısı benzeri toz ve su için koruma duvarları eklenmiş durumda.

:: Siz bu tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple yeni bir klavye tasarımı patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "