Okunma

Apple, yeni bir platform hazırlığında!


17 Nisan 2018 Salı 20:30
Apple, yeni bir platform hazırlığında!

Kısa bir süre önce dijital dergi konusunda oldukça başarılı firmalardan, Cupertino merkezli Texture’yi satın alan Apple Haberler uygulamasını yenileyecek ve daha kapsamlı hale getirecek. Anlaşılan Apple, satın aldığı Texture’yi bu şekilde değerlendirecek.

Apple haberler, premium bir servis olacak

Apple’ın şu anda buna benzer bir servisi de mevcut. Apple Haberler adına sahip bu uygulama ülkemizde aktif değil fakat diğer çoğu ülkede kullanılabilir durumda. Bu serviste kullanıcılar, abone olmak istediği yayınlara tek tek abone oluyor ve her yayın için ayrı ödeme yapıyorlar.

Apple haberler yenileniyor!

Söylenenlere göre Apple bu uygulamasını yenileyecek ve ödeme konusunda da değişikliklere yer verecek. Tek tek yayınlara abone olup ücret ödemek yerine, genel abonelik sistemine geçecek. Dolayısıyla kullanıcılar, belli bir ücret ödeyerek abone olup bütün yayınlardan akış alabilecekler.

Yeni bir platform hazırlığında olacak Apple, hazırlıklarına başladı ve öncelikle Texture şirketindeki çalışanlarıyla entegrasyonu sağlamak için adımlar attı. Bu süreçte ise Texture kadrosundan 20 çalışanın işine son verileceği söyleniyor.

Bu iş için 1 milyar dolar civarında bütçe ayıran Apple, bu platformuyla da servisler birimini büyütmeyi planlıyor. Hatta 2021 yılına kadar servislerden gelen geliri 2 katına çıkarmayı planlıyor.

:: Apple’ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMert Can Orhan

2015 yılından beri yazıp çeken Mert Can, yazıları ve videolarıyla ShiftDelete.Net'te
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple, yeni bir platform hazırlığında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, yeni bir platform hazırlığında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, yeni bir platform hazırlığında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "