Okunma

Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar


11 Ekim 2012 Perşembe 06:02
Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar

Bir süredir Apple ile satış konusunda görüşmeler yapan İndeks Bilgisayar, sonunda muradına erdi. Zaten Apple ürünleri satan şirket artık Mac, iPod ve iPad gibi cihazların da dağıtımını yapacak.

Kamuoyu Bilgilendirme Platformu KAP‘a açıklama yapan İndeks Bilgisayar, Apple ürünlerinin Türkiye’deki ikinci temsilcisi olduğunu açıkladı. Bu alanda yıllık en az 250 milyon TL’lik Apple cirosu yapacağını öngören şirket, Bilkom ile beraber Apple ürünlerini satış ve dağıtımını yapacak.

İşte İndeks Bilgisayar‘ın yaptığı resmi açıklama:

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik ve Ticaret A.Ş olarak iPad, Mac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye Distribütörlüğü konusunda görüşmeler olumlu sonuçlanmış olup, Apple Europe Ltd ile Distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Telekom dünyasında tasarladığı ve ürettiği yeni ürün ve teknolojilerle, özellikle son tüketici kulvarında değişim ve dönüşüm devrimi gerçekleştiren Apple markasının şirketimizin geleceğinde önemli bir stratejik bir değere sahip olmasını öngörmekteyiz.

Şirketimiz Apple ürünlerini Türkiye’de 81 ilde 8.000 üzerindeki bayi kanalı ile dağıtımını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Tüketicinin yoğun talebini ve ilgisini çeken Apple ürünlerinin portföyümüze eklenmesi ile şirketimizin önümüzdeki 12 aylık büyümesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Yıllık hedeflenen Apple cirosunun şirketimiz bünyesinde en az 250 Milyon TL olacağı planlanmıştır.

Apple Inc. ve bağlı ortaklıkları mobil iletişim ve medya cihazları, kişisel bilgisayarlar ve taşınabilir dijital müzik çalar ürünlerinin tasarlanmasını, üretimini ve pazarlamasını yapmaktadır. Bunun yanı sıra bu ürünlere ilişkin yazılım, servis, çevrebirimi, ağ çözümleri ve üçüncü kişilere ait dijital içerik ve uygulamalı ürünlerinin üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Şirketin ürün ve servisleri arasında iPhone, iPad, Mac, iPod, Apple TV, tüketici ve profesyonel yazılım uygulamaları portföyü, iOS ve Mac OS X işletim sistemleri, iCloud ve türlü aksesuar, hizmet ve destek çözümleri yer almaktadır. Şirket ayrıca iTunes Store, App Store, iBookstore ve Mac App Store kanalıyla dijital içerik ve uygulamaların satışını gerçekleştirmektedir. Şirket Kaliforniya merkezli olup 1977’de kurulmuştur.

Yaklaşık bir yıldır Türkiye’de ofis açma planları yapan Apple, son dönemde bu faaliyetlerini hızlandırmıştı. Kısa bir süre önce Apple Türkiye Genel Müdürü de atanmıştı. Yeni genel müdür Resan Yüner Kasım ayından itibaren görevine başlayacak. 

:: Gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Olumlu gelişim. Sıra iTunes Store ve Apple TR’da.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  rekabetten dolayi kesin fiyatlar ucuzlar biraz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  belki fiyatı az birşeyde olsa ucuzlar bu haber güzel oldu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  En azından Bilkom’un tekelciliğinden, sadece ben varım demesinden, bana muhtaçsınız demesinden kurtulduk. Artık bayiler olarak ürün tedarik edememekten kurtulduk. Bilkom şimdi kara kara düşünsün ne yapacağını.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  aynı tas aynı hamam beyler bişey beklemeyin

 6. sebastiantr dedi ki:

  Hizmet şu bu hiç bişey istemiyoruz zaten sadece fiyat konusunda rekabet etsinler yeter

 7. cgrszone dedi ki:
  Alıntı sebastiantr Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Tüh MAC i yanlış zamanda aldık o zaman

  Hakkat yahu

 8. Rom. dedi ki:

  Ankara indexdeki elemanlardan pek fazla birşey beklemiyorum şahsen. .

 9. sebastiantr dedi ki:

  Tüh MAC i yanlış zamanda aldık o zaman

" Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "