Okunma

Apple’da Trojan Alarmı


20 Nisan 2009 Pazartesi 21:21
Apple’da Trojan Alarmı

Apple kullanıcılarını sarmalayan dayanaksız güvenlik hissi, Mac‘leri zombiye dönmesini tetikliyor. İnternette Torrent ağlarında gezinen iWork 2009’un yasadışı deneme sürümü, içinde bir botnet ajanı barındırıyor. Genellikle virüs korumasına sahip olmayan Mac’ler de bir açık sebebiyle bu ajanı sisteme buyur ediyorlar. Ardından ise bu bilgisayarlar çeşitli sitelere DDoS saldırıları düzenlemekte kullanılmaya başlıyor.

Apple %100 Güvenli Değil

İşin gerçeği, Apple kullanıcılarının bu tür tehditlerden uzak olmaları bundan sonra başlarına bir şey gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Apple dahi güvenlik yazılımları kullanılmasını önerirken, kullanıcıların tehditlere kulaklarını daha fazla tıkamaması gerekiyor.

:: Mac kullanıcıları tehditleri ciddiye almaya başlar mı?

Bilgi için: Apple
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’da Trojan Alarmı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’da Trojan Alarmı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’da Trojan Alarmı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "