Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!


27 Haziran 2019 Perşembe 11:30
Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!

Apple bu sıralar farklı yatırımları ve satın alımları ile ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde otonom araç üretmek için Drive.ai isimli şirketi satın alan Apple 100 milyon dolar yatırım yaparak Japan Display’i ayakta tutmaya çalışacak!

Japan Display’e Apple 100 milyon dolar yatırım yapacak!

Apple yeni iPhone’ların ekran üretimi için farklı stratejiler geliştirmeye başladı. İlk kez Japon LCD üreticisi şirket Japan Display ile Apple’ı Mart ayında bir anlaşmaya gittiğini duymuştuk.

Bugünlerde ise Apple’ın, LCD üreticisinin üretim tesislerinin maliyetlerinin yaklaşık 1.5 milyar dolarını ödeyerek LCD panel üretiminde şirket ile büyük bir anlaşmaya vardığı ortaya çıktı. Ayrıca yeni rapor, önemli bir yatırıma da yer verdi.

Japan Display'e Apple 100 milyon dolar yatırım yapacak! - ShiftDelete.Net (1)

Japonya’dan gelen rapor, Apple’ın ‘yeniden yapılanma’ geçirdiği için şirkete yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapacağını bildirdi. Bu rapora göre Apple’ın LCD üretiminin yüzde 60’ı Japonya’da yapılacak.

Yatırıma ek olarak, Apple’ın LCD üretiminin tamamını Çin’den Japonya’ya kaydıracağı da öne sürülenler arasında. Apple ayrıca Apple Watch’un OLED panelleri, iPhone Xr için LCD paneller ve aynı zamanda daha eski modeller için de Japon LCD üreticisi şirketin hayatta kalmasına yardımcı olacak gibi gözüküyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!”

  1. Şç dedi ki:

    para var huzur var

  2. Mustitsum dedi ki:

    Elinin kiri, ne olacak 🙂

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Adamların 100 milyon doları ,benim toplam parama göre 1 kuruş harcamam gibi bir şey ,apple da değişik bir para miktarı var

" Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan 100 milyon dolarlık yatırım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "