Okunma

Apple’dan Amazon Echo’ya rakip gelebilir


15 Nisan 2017 Pazartesi 04:00
Apple’dan Amazon Echo’ya rakip gelebilir

Bugün sizlere ilettiğimiz bir haberimizde, Apple ürünleri hakkındaki isabetli analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo’nun yeni iPad Pro hakkında yaptığı açıklamaları iletmiştik.

Kuo’ya göre iPad Pro, Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2017 etkinliği sırasında tanıtılacak ve bu etkinlikte Apple’ın tanıtacağı tek donanım da iPad Pro olmayacak. Zira firmanın Amazon Echo’ya rakip olması amacıyla bir akıllı hoparlör üreteceği de Kuo tarafından açıklandı.

Apple’dan akıllı hoparlör gelir mi?

Kuo’nun iddia ettiği iPad Pro hakkında bugüne kadar birçok haber ortaya çıktı ama bahsi geçen akıllı hoparlörler ile ilgili olarak ilk ve tek net iddianın bu olduğunu da belirtmemiz gerek.

Görünüşe göre Apple, Amazon Echo’ya çok benzeyen ama çok daha kaliteli bir ses donanımına sahip ve daha pahalı bir hoparlör üzerinde çalışıyor. Hoparlör hakkındaki bir diğer ilginç iddia da üzerinde bir dokunmatik ekran yer alacak olması.

17-05/15/amazon-echo-speaker-sdn-shiftdelete.jpg

Eğer iddialar doğruysa Apple, Echo’ya rakip olacak yüksek kaliteli bir hoparlör üretmiş olacak ve aynı zamanda da sesli asistan görevi görecek. Bununla birlikte de Apple Music üyeliklerinde de muhtemelen büyük artış görülecek çünkü tahminlere göre bu hoparlörlerde yalnızca Apple Music ile müzik dinlenilebilecek.

En iyisi 5 Haziran tarihini bekleyelim ve Apple’ın düzenleyeceği etkinlikle Ming-Chi Kuo’nun bir kez daha haklı çıkıp çıkmayacağını hep birlikte görelim.

:: Sizce Apple’dan akıllı hoparlör gelir mi?


yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “Apple’dan Amazon Echo’ya rakip gelebilir”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Siri yada benzeri bir sesli asistan olursa ve türkçe desteği olursa tadından yenmez. Hatta sırf bu asistan için ucuz yollu smart home eşyaları bile alınabilir.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yine apple yine kopya bir inovasyon.

Yorum yazın

Geri bildirim