Okunma

Apple mühendis alımı yapıyor!


11 Ekim 2018 Perşembe 22:30
Apple mühendis alımı yapıyor!

Apple mühendis alımı yapıyor. Apple, İngiliz şirket Dialog Semiconductor yaptığı yeni anlaşma sonrası ekibine 300 Bilgisayar Donanım ve Çip Mühendisi alımı yapma kararı aldı. Anlaşma kapsamında, Dialog Semiconductor şirketini kiralayan Apple, 300 milyon dolar ödeme yapacak. Apple bu anlaşma ile birlikte en büyük şirket içi alımlarından birini gerçekleştiriyor.

Apple mühendis alımı yapıyor!

Dialog’dan Johny Srouji anlaşma için şunları söyledi; “Dialog, çip geliştirmede derin bir uzmanlığa sahipti ve şu anda Apple için çalışan yetenekli mühendisler grubuna sahip olduğumuzdan dolayı heyecanlıyız.”

Alınması planlanan mühendislerin İngiltere Swindon, İtalya Linorvo, Almanya Nabern şehirlerinde yaşamaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

apple-mühendis-alımı2

Apple’dan borsa oyunları mı?

Uzun zamandır iPhone’larda ve iPad’lerde güç tüketimini izlemek ve kontrol etmek için Dialog şirketinin ürünleri kullanılıyordu. Geçtiğimiz kasım ayında Apple’ın, Dialog’un bileşenlerinin kullanımını aşamalı olarak durdurmayı planladığı ortaya çıkınca, İngiliz şirketin hisselerinin %20‘ye kadar değer kaybetmesine neden olduğu söyleniyordu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple mühendis alımı yapıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple mühendis alımı yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple mühendis alımı yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "