Okunma

Apple’dan video içerik atağı!


06 Mart 2017 Pazartesi 03:00
Apple’dan video içerik atağı!

Apple’ın video içerik sunmak gibi bir hayali olduğu bilinirken, son gelen bilgilere göre firma bu konuda önemli adımlar atıyor ve Sony ile görüşmelerini sürdürüyor. Apple’ın görüştüğü diğer firmalar arasında Paramount gibi dev isimler de bulunuyor.

Bu görüşmelerin sebebi ne?

Apple’ın bu görüşmelerini firmanın video içerik departmanını dönüşüme uğratacak bir satın alma işlemi olarak değerlendirmek mümkün. Çünkü firma bu satın alma işlemiyle birlikte bir prodüksiyon şirketi de kurmayı planlıyor.

Bu da şu anlama geliyor; Apple bir yandan varolan televizyon dizisi, film ve diğer video içerikleri kullanıcılarına ulaştıracak ve aynı zamanda da kendi video içeriklerini üretmeye başlayacak. Bu içeriklerin arasında da tabii ki başı internet dizilerinin çektiğini tahmin etmek güç değil.

Fakat yine de kesin konuşmak bizi hataya düşürebilir. Çünkü firma geçtiğimiz günlerde de Time Warner ile görüşmeler yapmış ve bu anlaşma sağlanmak üzereyken AT&T araya girmiş ve Time Warner ile anlaşmayı başarmıştı.

Ayrıca bir yandan da örüşmelerin bir sonuca varamamasının temel sebebi olarak da Apple’ın bu konuda ne yapacağını pek de netleştirememiş olması şeklinde değerlendirebiliriz. Bu yüzden bir süre daha bekleyelim ve olası bir anlaşmanın ardından değerlendirmemizi daha net gerçekleştirebilelim.

:: Apple’ın video içerik konusunda nasıl bir yol izlemesi gerektiğini düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’dan video içerik atağı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Vayy bakalım ne kadar kötü olacak dizileri

" Apple’dan video içerik atağı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan video içerik atağı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan video içerik atağı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "