Okunma

Apple’dan Yeni SIM Patenti


27 Aralık 2012 Perşembe 10:30
Apple’dan Yeni SIM Patenti

SIM kart konusunda son yıllarda rakiplerine göre cesur adımlar atan Apple, iPhone 4‘ten bu yana çalışmalarının meyvesini yemekle meşgul.

iPhone 4 ile beraber ilk olarak micro SIM kartları hayatımıza getiren Apple, iPhone 5 ile beraber nano SIM’e geçiş yapmıştı. Diğer firmaların şimdilik nano SIM kullanan bir telefonu bulunmuyor.

Micro SIM‘de teknoloji severler yaşamış mıdır bilemiyoruz ama SIM kartı ters taktığınızda, onu geri çıkartmak oldukça zor. Apple, yeni SIM konnektörü ile beraber, SIM‘i ters taksanız bile oldukça kolay bir şekilde geri çıkarmanıza imkan sağlıyor.

Otomatik bir tetikliyciyle beraber kart kendni rahatlıkla dışarı bırakıyor ve siz onu oradan çıkarmak için uğraşmıyorsunuz. Apple‘ın aldığı bu patent ile beraber, bundan sonraki telefonlarında bu teknolojiyi görebiliriz. Benzer konnektör yapısı, nano SIM’e de uyarlanabilir diye düşünüyoruz.

:: SIM kartı ters takıp, çıkarma konusunda zorluk yaşadınız mı?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Apple’dan Yeni SIM Patenti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bence ikiside değil blecberi,

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Patenti kucuk goren arkadaslara bir ornek: prizlere taktigimiz fislerin ustunde parmak sokacak delik var ya hani, onu bulan adam yillardir onun patent ucreti ile yasiyor.

 3. Rom. dedi ki:

  O kadar küçük birşey değil bu konu, daha sonra böyle birşey tasarlayacak olanlar şimdiden cepte, patent ücreti ne kadar ki daha sonra bu tasarımı kullanacaklardan alınacak patent ihlal ücretlerinin yanında, akıllı davranıyor Apple ve kazanıyor, strateji önemli 😉

 4. SDN Okuru dedi ki:

  apple eskiden havalı idi şimdi ıbm’e döndü

 5. engerex dedi ki:

  Micro SIM‘de teknoloji severler yaşamış mıdır bilemiyoruz ama SIM kartıters taktığınızda, onu geri çıkartmak oldukça zor. Apple, yeni SIMkonnektörü ile beraber, SIM‘i ters taksanız bile oldukça kolay bir şekilde geri çıkarmanıza imkan sağlı*****

  Bence asıl buluş SIM kartı ters taksanda çalışacak tasarım.

  Microsoft yıllar önce kalem pilleri ters takılsa da çalışacak tasarımlar geliştirmişti.

 6. mustang dedi ki:

  2000 lira bir telefona para ver sonra sim’i ters tak.
  Sahiden böyle tipler var mı ya?

 7. lokman686868 dedi ki:

  gErçekten nano Sim çagın güzelliği Mikroyu bile kullanasım gelmıyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  hee evet apple yazısını okuyup yorum yaptık peki sen okudunmu haberi ? bahsedilen şey micro sd yuvalarında zaten olan birşey teknolojide değil ayrıca bastırınca çıkan şeye teknolojimi diyoruz ? Fanboysun diye bu kadarda mı avukatlık yapılır be arkadaş.Kendimiz birşey üretip patent almadık ama böyle birşeyin patentini almaya utanırım 😀 birazdan başka fanboylarda gelir vaovv süper teknoloji,Apple’ım benim inovasyon budur diyecekler onu bekliyorum.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  şuraya yazı yazanlar bugüne kadar kendileri bişeyler üretip patent almışmı acaba? eminim daha yazıyı anlamadan apple adını duyup cevap yazmışlardır. ama doğru siz alışkınsınız bir firmanın üretip diğer firmaların çalıp davalık olmasına.
  Bunu yazan mal benim aklımda projeler var aklını bilmem naptığım akıl vereceğene para ver patentlim

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Micro SD hafıza kartı takar çıkarır gibi olmuş çok önemli değil 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  şuraya yazı yazanlar bugüne kadar kendileri bişeyler üretip patent almışmı acaba? eminim daha yazıyı anlamadan apple adını duyup cevap yazmışlardır. ama doğru siz alışkınsınız bir firmanın üretip diğer firmaların çalıp davalık olmasına.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  apple la kıl oluyorum artık. tamam anladık güzel kaliteli özgün ürün yapıyor ama kendine bağımlı kılmaya, saçma sapan şeylerin peşinden koşmaya herşeyin kendisinin, alternatifin olması için yapmadığı saçmalık kalmadı

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Vay anasını yılın buluşu bu ya 😀 kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen patentine benziyor ***** işler babası Apple

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Apple her firmanın yapması gerekeni yapmış

 15. SDN Okuru dedi ki:

  S3 de bahsedilen tetikçilik ***** çıkartmak istediğinizde karta ufak bir ittirme tik sesi geliyor ve kar dışarıya çıkartılabilecek kadar yuvadan çıkmış oluyor.
  Ek olarak bu teknolojinin tek kazancı sinir seviyesini altda tutması.sinir katsayınıza göre değişiklik gösterebilir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  apple saçmalık peşinde koşmaya devam ediyor desenize.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  bir ülkenin insanları sadece tüketir ve üretmezse ancak böyle herşeye bir bahane bulur gidin daha iyisini yapabiliyorsanız kendiniz üretin o halde ama nerde anca tüketirsiniz bir virüs gibi :)))

 18. SDN Okuru dedi ki:

  wow super 🙂

 19. SDN Okuru dedi ki:

  apple’ın eskiden aldığı patentlere bak şimdikilere bak 😀 😀

 20. SDN Okuru dedi ki:

  apple gereksiz buluşlar peşinde en ufak bir gereksiz buluşa bile patent alıp aman ben buldum kimse yapmasın yoksa dava açarım peşinde bu sayede para kazanma derdine düşmüş patent ihlali olsada para kazansak 🙂

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Apple oldu olacak, telefon kasasi çizilince o çizginin Şeklinin de patentini alsin….

 22. SDN Okuru dedi ki:

  hay yeniliğini sevsinler….:)

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Aman ne önemliiiiiiii
  Öyle bir patent almışki artık mandan satan bile apple dan izin alacak
  vah ki ne vah

" Apple’dan Yeni SIM Patenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Yeni SIM Patenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Yeni SIM Patenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "