Okunma

Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı!


29 Mayıs 2018 Salı 16:30
Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı!

Birçok alanda faaliyet gösteren ve ilklere imza atan teknoloji devi Apple‘ın MacBook patenti ve detayları açığa çıktı. Cupertino tabanlı teknoloji şirketi, Avrupa Patent Ofisi‘ne yaptığı başvuru ile önümüzdeki yıllarda MacBook modellerinde nasıl bir tasarım göreceğimizi işaret ediyor.

Apple yeni MacBook’larda dinamik menteşe kullanacak!

Apple, MacBook modellerindeki menteşeleri yeniden tasarlamak için bu patent başvurusunu yapmıştı. Patently Apple adındaki bir blog sitesi bu başvuruyu ve patent tarifini ele geçirdi. Sızdırılan belgelerde yeni menteşeye “dinamik menteşe” adının verildiği görülüyor. Bu yeni menteşe, tek parça şeklinde sert bir malzemeden oluşuyor ancak aynı zamanda oldukça esnek bir mekanizmaya da sahip.

apple'ın macbook patenti

Patent tarifnamesi adı verilen ilgili içerikte yeni menteşe için; “Esnek kısım, sert malzemenin ikiye katlanmasına izin verebilir ve böylece bir kapaklı kılıf olarak işlev görür. Üst kısım bir bilgisayar ekranını destekleyebilir ve alt kısım klavye ve benzerlerini destekleyebilir. Sert malzemenin yan duvarları tarafındaki iç mekan, geleneksel dizüstü bilgisayar cihazlarına uygun olarak çeşitli elektronik bileşenlere sahip olabilir. Bu şekilde muhafaza için esneklik ve eğilme sağlarken, tek bir sert malzemeden oluşabilir.” deniliyor.

 
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı!”

  1. Barış Selimoğlu dedi ki:

    Microsoft Surfacebook’un aynı tasarımı. Yine kopyalamış elma.

    1. Kaan dedi ki:

      Tasarım ile ilgili bir konu yok hocam, sadece dinamik menteşe kullanılacağının haberi var.

" Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın MacBook patenti ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "