Okunma

Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor


18 Mayıs 2011 Çarşamba 14:00
Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor

Apple, yeni adımlar atıyor ve SIM kart teknolojisini daha kullanışlı, daha güvenli kılmak istiyor.

Artık SIM’ler Daha Küçük

Apple’ın geçtiğmiz yıl ilk olarak iPad ile karşımıza çıktığı Micro SIM teknolojisi, Orange‘ın iletişim yetkilisine göre biraz daha ağırlık kaybederek küçülecek.

On yılı aşkın bir süredir SIM kartlar belli bir standart olarak kullanılmakta ancak şu an kullandığımız neredeyse hiçbir mobil araç, 2001’in teknolojisinde değil. Bu sebepten de Apple, iPhone kırıcılarını da üzecek bir hamle yaparak, Micro SIM’i yaygınlaştıracak ve kırılma işlemlerinin de önüne geçmiş olacak.

Öte yandan Micro SIM boyut ve ağırlık olarak da küçülecek, yeni bir form kullanacak. Gelecek yıldan itibaren ise çok daha küçük, güvenli ve teknolojik açıdan geliştirilmiş SIM kartlar kullanmaya başlayacağız.

:: Yeni SIM kartların mobil kullanıcılar için getirileri sizce ne olabilir?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hd sim gelse de bu telefon defteri mesaj kayıt çilesi bitse günümüz simleri yetersiz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    aklını başına al apple unutmaki senden daha üstün telefonlar var geçeriz samsunga unutmaki hiçkimse vazgeçilmez değildir.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Sim karların ağırlığı nekadar 1 gr mı? Daha nekadar hafifletip küçültmeyi plalıyorlar… Yoksa sim kartlar artık birer atom altı parçacık olarak mı dağıtılacak… 🙂 Güvenlik konusuna birşey diyemem…

" Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Micro SIM’i Küçülüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "