Okunma

Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu!


04 Ağustos 2009 Salı 06:21
Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu!

Apple‘ın iPhone ve iPod‘ları ısınma problemleriyle ünlüler. Kullanıcılar, ceplerinde aşırı sıcakta alev alabilen bir cihaz taşıdıklarını düşünmeye başladılar. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, her şeyin üstüne tuz biber oldu.

Ken Stanborough, 47 yaşında bir baba. 11 yaşındaki kızına aldığı iPod Touch, açık havada bir oyun oynarken sıcaktan patlayınca, Apple’dan şikayetçi oldular. Ken’in anlattığına göre, sıcak bir günde açık havada oyun oynarken birden patlama sesi duyulmuş ve iPhone’dan duman çıkmaya başlamış. Dumanlar 30 santimden fazla yükselmiş.

 


Patlayan iPod Touch ve Ken Stanborough’un 11 yaşındaki kızı.

Bu durum karşısında babasıyla birlikte hareket eden kız, Apple ile iletişime geçip durumu anlattılar. Birkaç departmana bağlanıp durduklarını söyleyen Ken, sonunda yetkili biriyle konuşmayı başardıklarını, fakat o kişinin de parayı geri ödemeyle ilgili bir söz vermediğini belirtti.

Prestij Kaybı

Birkaç gün içinde aileye Apple’dan bir mektup gelmiş ve mektupta “mektubun içeriğindeki gizli sözleşmeyi imzalarsanız size paranızı geri veririz” yazısıyla karşılaşmış. Söylenilenlere göre Apple, 162 Pound‘u, yalnızca aile bu olaydan kimseye bahsetmezse geri ödeyeceklerini kabul etmiş.

 

Apple’ın basın danışmanlarının yaptığı açıklamada ise, ilgili iPod’u henüz incelemediklerini, bu sebeple kesin bir karara varmalarının imkansız olduğunu belirtti. Apple’ın prestij kaybı ile birlikte atlatmak istemediği bu olay ise, dünya çapında konuşuluyor.

:: Apple’ın ürünlerinin güvenilirliğini forumda tartışıyoruz.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıkla içeriğin bağlantısını kuramadım. “iPod’u alev alan kıza Apple, sus payı olarak bir teklif götürdü fakat kız ***** başlıklı metin nasıl “fakat o kişinin de parayı geri ödemeyle ilgili bir söz vermediğini ***** şeklinde bitti?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Millet nelerle uğraşıyor ya. Bunların içtiği çorbadan sinek çıksa dava üstüne dava açacaklar demek ki 🙂 Ben yeni cihazı kabul ederdim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sadece ödediği parayı mı geri vereceklermiş???
  oldu canımmm

" Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Sus Payı Başarısız Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "