Apple’ın yeni MacBook klavye patenti sızdırıldı!


01 Şubat 2019 Cuma 09:30
ABONE OL
Apple’ın yeni MacBook klavye patenti sızdırıldı!

Apple, yeni MacBook modellerinin tanıtılmasının ardından klavyeler için sert eleştirilere maruz kalmıştı. Bu eleştrilerin çözüm üreten şirket, yeni MacBook klavye patenti ile gündemde!

Apple yeni MacBook klavye patenti ile gündemde!

Apple’ın önceki klavyelerinin küçültülmüş mekanizması içinde kir ve kalıntıları tutuyor ve daha rahat arızalara sebep oluyordu.Kullanıcılardan büyük eleştiriler alan ilk adımı attı.

Apple, bu tarz kir ve kalıntıları önleyebilmek için klavyesine yeni bir doku ekleyerek laptop dünyasında benzersiz bir çözüm getirebilir.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi ile belgelenen yeni patent değiştirilebilir bir cam panel içeriyor.

Apple yeni MacBook klavye patenti ile gündemde! SDN-1da Apple’ın kurucusu Steve Jobs, ilk iPhone’u tanıtırken bir cihazda sabit veya fiziksel klavyenin ne kadar yer kapladığına dikkat çekiyordu. Bilgisayar üreticileri de PC’lerle paralel olan bu durumu görmeye başladı. Ve Lenovo gibi şirketler sanal klavyeyi tanıtan çift ekranlı bilgisayar konseptlerini öne çıkardı.

Yeni patentte, üst kat üzerinde değiştirilebilir bir cam parçası ve altında bir dokunma hissi katmanı olan Haptic Engine sistemi gösterilmektedir.

Apple yeni MacBook klavye patenti ile gündemde! SDN-2

Patent çizimleri, ilk cam katmanın değiştirilme kabiliyeti sunduğunu, potansiyel olarak kasanın alt yarısının, kullanıcının bir klavyeyi kullandığında dokunsal hale gelebilecek bir dokunmatik ekran barındırmasına izin verdiğini göstermektedir.

Haptic Engine motoru sayesinde de tuşlara basıldığında dokunmatik yüzeyden fiziksel geri bildirim eksikliğini azaltmış ve klavye kullanma hissini yakalamış olabilmemiz amaçlanıyor.

Apple’ın bu patenti hakkında herhangi bir detay verilmedi. Ne zaman cihazlarında kullanılacağı konusunda da net bir bilgi yok.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

ios şimdi son yaptığı 12.1.3 güncellemesi ile Iphone X’lerdeki facetime açılış hızını yavaşlattı. Peki neden XS, XS max modellerine baktığınızda daha tanıtım olarak hızlı bir facetime ile telefonlarınız daha hızlı açılacaktır. Denilerek reklamı yapılmaktadır. bir önceki telefonlarındaki hızı bir yazılımla kontrol edebilecek donanımdadır. Daha öncede yaptığı gibi telefonlarını yavaşlatarak bir üst modelin satışını gerçekleştirmek isteyen ıphone’nun bunu yapmasına şaşırdıkmı hayır!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Çok pahalı olur alınmaz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Lenovo Yoga Book (2016) bu üründe de benzer bir yöntem var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Fiyatı 50 bin olur.

" Apple’ın yeni MacBook klavye patenti sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın yeni MacBook klavye patenti sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın yeni MacBook klavye patenti sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme