Okunma

Araplar Heavy Rain’i Sevmedi


23 Şubat 2010 Salı 10:20
Araplar Heavy Rain’i Sevmedi

Sony‘in en çok satan oyunlarından biri olan Heavy Rain, Arap ülkelerinde yasaklandı. PlayStation 3 için özel olarak hazırlanmış bu oyun, bir film kadar detaylı kurgusu ve senaryosuyla dikkat çekiyordu.

Yapımda oyuncular, verdikleri kararlar sonucu ortaya çıkan olayları yine bir film karesine bakar gibi izliyordu.


Bu sahneler oyunun başını yaktı

Erotik sahneler yasaklanmasına neden oldu

Tüm dünyada büyük ilgi gören bu oyunun Birleşik Arap Emirlikleri‘nde yasaklanması ise, bölgede yayın yapan bir oyun sitesinin durumu haber yapmasıyla tüm dünyaya yayılmış oldu.

Arap yöneticiler, Heavy Rain‘in kan, şiddet ve cinsellik içeriklerine sahip olmasından dolayı oyunun satışını bu bölgede yasakladı.

Öte yandan yakın dönemde çıkan Darksiders ‘da Heavy Rain’le aynı kaderi paylaştı. Ülkelerin hangi sebeplerden dolayı oyun yasakladığıyla ilgili araştırmamızı buradan okuyabilirsiniz.

:: Heavy Rain’in yasaklanmasını doğru buldunuz mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Araplar Heavy Rain’i Sevmedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Araplar Heavy Rain’i Sevmedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Araplar Heavy Rain’i Sevmedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "