Arçelik, Amazon’u neden seçti?


14 Kasım 2020 Cumartesi 17:57
Arçelik, Amazon’u neden seçti?

Bulut bilişimin hayatımıza girmesiyle birlikte başta Amazon ve Microsoft olmak üzere birçok şirket Bulut Sunucu hizmeti vermeye başladı. Ülkemizin önde gelen firmalarından biri olan Arçelik, Amazon ile AWS (Amazon Web Service) hizmetleri için anlaşma sağladı. Her iki firma ile de Arçelik ve Amazon ortaklığı hakkında sohbet ettik.

Arçelik ve Amazon ortaklığı: Yapay zeka ve IoT süreci hızlanacak

ShiftDelete.net ailesi olarak yenilikçi adımlarıyla dikkat çeken Arçelik ve Amazon firmalarının yetkilileri ile yeni işbirliği konusunda sohbet ettik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Amazon alt şirketi olan AWS, dünyanın önde gelen şirketlerine Bulut Sunucu hizmeti sağlıyor. Arçelik, yaklaşık 150 ülkede yürüttüğü operasyonları daha kapsamlı hale getirmek için AWS hizmetlerini kullanmaya başladı. Analitik, bilgi işlem, veritabanı hizmetleri, Nesnelerin İnterneti (IoT), makine öğrenimi (ML) ve depolama hizmetlerini kullanan Arçelik, 1 milyondan fazla akıllı cihazdan veri toplayarak anlamlı hale getiriyor.

Yetkili servislere gelen talepleri ve çağrı merkezlerinin her gün aldığı binlerce soruyu makine öğrenmesi ile işleyerek saha teknisyenlerinin envanterlerini daha efektif kullanmalarını sağlayan Arçelik, çalışanların iş yükünü büyük ölçüde azaltmayı başardı.

IoT cihazların güvenli ve hızlı bağlantı kurması için AWS IoT Core hizmetini kullanan şirket, Amazon Elasticsearch Service ile tüketicilerin kullanım modellerini analiz ederek oluşabilecek performans sorunlarını azaltmak için çalışmalar yapıyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Arçelik, Amazon’u neden seçti?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bence microsoftun veri merkezi olarak yunanistanı seçmesinin de bu kararda payı vardır. politika her şeyde biraz biraz bulunur 🙂

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha çok bu tarz videolara yönelmeniz sizin açınızdan fark yaratacağını düşünüyorum. Ürün incelemesini dünya kadar kanal yapıyor. Esas teknoloji değeri olanlar ise bu tarz haberler.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerçekten mi yaa*

" Arçelik, Amazon’u neden seçti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arçelik, Amazon’u neden seçti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arçelik, Amazon’u neden seçti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!