Okunma

Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı


14 Kasım 2008 Cuma 11:29
Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı

İnternette dolaşırken, IMDB ve diğer sitelerde eski okul arkadaşlarınızın sizi aradığını (elbette İngilizce) söyleyen Classmates.com adlı sitenin reklamlarına denk gelmişsinizdir. Bu siteye üye olduğunuzda, bazı eski arkadaşlarınızın size ulaşmaya çalıştığı, onların kim olduklarını ise ancak 15 dolarlık ücretli üyeliğe geçerek görebileceğiniz söyleniyor. Elbette parayı ödeyip ücretli üye olduğunuzda, profilinizi ziyaret eden kişiler genellikle tanımadığınız kişiler çıkıyor ve size de ödediğiniz ücretin üzerine bir bardak su içmek kalıyor.

İnternette Para Tuzağı

Ancak Anthony Michaels, kullanıcıyı yanlış yönlendiren bu para tuzağına son vermek için duyarlı davranarak Classmates.com‘a dava açtı. Michaels davadan nasıl bir kazanç elde eder bilinmez ama, 15 dolar bile olsa, internet kullanıcılarının duygularını sömürerek para kazanan bu gibi sitelerin yöntemlerine çeki düzen vermesi adına olayın örnek teşkil edeceğini umuyoruz.

:: Facebook varken eski arkadaşlar başka yerde aranır mı?

Bilgi İçin : Classmates.com
Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şu IMDb’de sürekli reklamları çıkan site değil mi? IMDb’ye reklam verdiklerine göre ciddi bir firmadır diye düşünmüştüm. (Ãœstelik reklamları hiç göze hitap etmiyor)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  umarım classmate ten kocaman canlarını yakacak bir parça kopartır da ibretlik olur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  vay anasını bizim arkadaşlar da aramadı ben de dava açıyom o zaman…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu dava kesin Anthony Michaels’in lehine sonuclanir, bu tur emsal teskil eden bircok dava var Amerika’da, bazi kisilerde bu davalar sayesinde yolunu buluyor bir sekilde 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  adam haklı hem üc kagıt yapıyor arkadaşlık ve sosyal ortam siteleri

" Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arkadaşları Aramayınca Dava Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "