Asansör anlayışını değiştiren Voicebox denedik!


13 Kasım 2020 Cuma 12:29
Asansör anlayışını değiştiren Voicebox denedik!

Koronavirüs, bütün ülkelere yeni normal kavramını benimsetti. Yeni normal ile birlikte hijyen standartları ve sosyal mesafe gibi terimler hayatımızın bir parçası oldu. Xenon Smart adlı yerli girişim tarafından geliştirilen asansörleri sesli kontrol etmeye yarayan Voicebox sistemini sizler için denedik.

Asansör ile Siri gibi konuşabileceksiniz: Voicebox kitini denedik

ShiftDelete.Net olarak farklı videolar ile karşınızdayız. Bu videomuzda, yerli bir şirket tarafından geliştirilen asansörler için sesli komut kitini denedik.. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Tüm asansör tipleri ile uyumlu çalışan Voicebox kiti koronavirüs nedeniyle gelişen hijyen standartlarını karşılamanıza yarayacak. Yerli üretim yazılım ve kit sayesinde herhangi bir alan dokunmadan asansörünüzü kontrol edebileceksiniz.

Katlarda bulunan sensör sayesinde asansörü çağırarak kullanılan sistem, harici mikrofon sayesinde asansör kabini içerisindeyken söylediğiniz komutları yerine getirmektedir.

Yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında süren hızlı kurulum süreci sonrasında sistemi direkt kullanabilirsiniz. Kabin içerisine yerleştirilen mikrofon sayesinde varsayılan komutları yerine getiren sistemi kullanmak için internet bağlantısı gerekmemektedir. Voicebox kiti asansörlerde kabin üstüne monte edilmektedir.

Geliştirilen Voicebox kiti, kurulum sırasında güvenlik sorunu oluşacak herhangi bir alana temas edilmediği için asansöre zarar vermemektedir. Tamamen Türkçe’ye uyumlu bir şekilde geliştirilen dil algoritması sayesinde sistem farklı söyleyiş tarzlarını da algılayabilmektedir. Örneğin Asansör ikinci kat ve asansör kat iki veya benzeri cümleler ile komut verebilirsiniz.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Herkesten farklı seslerin çıkaçacağı asansörde ,sistem hangi komutu dinleyecek? Aralarında bir sözcü seçip,ona mı iletecek herkes. Güzel düşünülmüş ancak belki görevlisi olan oteller için uygun olabilir

" Asansör anlayışını değiştiren Voicebox denedik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asansör anlayışını değiştiren Voicebox denedik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asansör anlayışını değiştiren Voicebox denedik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!