Okunma

Asrın Hatası YouTube!


19 Mayıs 2009 Salı 08:02
Asrın Hatası YouTube!

Video paylaşımı denince ilk akla gelen isim YouTube, Time dergisinin hazırladığı “son 10 yılın en büyük teknolojik başarısızlıkları” listesinde yer aldı. Üstelik sebebi sürekli erişime engellenmesi(!) değil. Listeye göre YouTube’un finansal anlamdaki başarısızlığı, bir internet sitesi olarak büyümesini gölgeliyor.

Zararı Büyük

Windows Vista, Segway ve HD DVD‘nin de yer aldığı en büyük hataların arasına giren YouTube, bunu gelirinin üç katına ulaşan giderlerine borçlu. Credit Suisse tarafından yapılan hesaplamalar, YouTube’un kapasite ve bant genişliğine yaptığı ödemeler nedeniyle 470 milyon dolar kaybedeceğini gösteriyor.

Sitenin geliri ise bu yıl ancak 240 milyon dolar olacak. Diğer bir deyişle YouTube’un sadece kendini fitleyebilmesi için bile gelirini üç katına çıkarması gerekiyor. Bu noktaya dikkat çeken Time yazarı Douglas A. McIntyre, “YouTube’un büyük olduğu doğru, ama bu başarılı olmasına yetmiyor” şeklinde durumu özetliyor.

:: Sizce YouTube başarısız bir proje mi?

Bilgi İçin : Time

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Asrın Hatası YouTube!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    google analistleri bunları düşünmüştür. Yoksa google yaş tahtaya basacak bi şirket değil. Kesin bir bildiği vardır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çok büyük bir fark bu !! Yakın bir gelecekte değişecek veya kapanacaktır!!

" Asrın Hatası YouTube! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asrın Hatası YouTube! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asrın Hatası YouTube! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "