Okunma

Aston Martin Vanquish Zagato ailesine yeni bir üye katıldı!


24 Ekim 2017 Salı 15:00
Aston Martin Vanquish Zagato ailesine yeni bir üye katıldı!

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake, serinin en touring odaklı modeli olarak Zagato ailesine katıldı.

Aston Martin Vanquish Zagato: 70 yılı aşkın bir ortaklığın ürünü

Aston Martin ve Zagato‘nun ortaklığı, 1960 yılı Ekim ayında London Motor Show‘da ilk kez görücüye çıkan DB4 GT Zagato modeline kadar dayanıyor.

Aston Martin CCO‘su Marek Reichman, Zagato serisi hakkında “Zagato modellerini daha önce bir aile olarak sunmamıştık; en azından bu şekilde değildi. Ancak bu fikrin bir örneği de yok değil.”

Aston Martin Vanquish Zagato

“Neden mi bir Zagato ailesini yarattık? Açıkçası, müşterilerimizin birçoğu farklı şeyler istiyorlar. Bazıları bir Coupe‘nin saflığını tercih ederken, bazıları da Speedster gibi daha ekstrem şeylerden hoşlanıyorlar.” dedi.

Aston Martin Vanquish Zagato

Reichman, bazı müşterilerin her modelden birer adet sipariş ettiklerini söylüyor. Modellerin tasarımları birbirlerinden farklı olsa da, her araç Vanquish S‘in temellerini taşımakta. Bu, tüm modellerin 580 beygir gücündeki V12 motordan güç aldıkları anlamına geliyor. Motor ile eşleştirilen tek şanzıman seçeneği ise bir Touchtronic III şanzıman oluyor. Aston, her modelin kendine has bir aktif süspansiyon kaldırma sistemi olduğunu söylüyor.

Aston Martin Vanquish Zagato

Serinin en touring odaklı modeli Shooting Brake ise, bu özelliğini perçinlemek adına özel yapım bir bagaj setine sahip.

Shooting Brake varyantlarının üretimine 2018 yılında başlanacak. Her bir Aston Martin Zagato modelinin ise 1,300,000 dolardan daha yüksek bir fiyattan satılacağı söyleniyor.

:: Sizce otomobilin fiyatı daha da yüksek olur mu?
yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Aston Martin Vanquish Zagato ailesine yeni bir üye katıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aston Martin Vanquish Zagato ailesine yeni bir üye katıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aston Martin Vanquish Zagato ailesine yeni bir üye katıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "