Asus garanti sorgulama nasıl yapılır?


20 Kasım 2019 Çarşamba 17:19
Asus garanti sorgulama nasıl yapılır?

Asus garanti sorgulama, Asus cihaz ve ürünlerine sahip kullanıcıların, Asus garanti süresi sorgulama ve onarım işleminde olan cihazlarının güncel durumunu öğrenmek için yapılıyor. Elektronik parçalar, telefon ve bilgisayar parçaları üreten bir firma olarak Asus garanti servisi noktalarını, siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız. Asus garanti durumu sorgusunun nasıl yapılacağı, cihazınızın Asus garanti kapsamı içinde olup olmadığını ve Asus garanti takip takip işleminin nasıl yapılması gerektiğini yazımızda Asus garanti sorgulama yaparak beraber öğrenmiş olacağız.

asus garanti sorgulama rehberi

Asus garanti sorgulama için gerekenler neler?

Asus garanti süresi sorgulama için birkaç bilgiye ihtiyacımız var. Eğer bir Asus cep telefonuna sahipseniz, Garanti bilgisi için telefonunuzun “Seri no” kodu gerekmektedir. Asus marka bir ekran kartı ya da bilgisayar parçasına sahipseniz, yine aynı şekilde “Seri no” ile Asus garanti takip işlemini yapabilirsiniz.

Asus Türkiye garanti sorgulama işlemi

Asus garanti kapsamı sorgusu yapmadan önce, elinizdeki Asus ürününün seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Eğer cihazınızın seri numarasının nasıl bulunacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki adresten cihazınızın seri numarasını öğrenerek, Asus seri no garanti sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. Asus garanti sorgulama işlemi çok kısa bir işlemdir.

Telefon, bilgisayar, ekran kartı ve ağ ürünleri gibi neredeyse tüm cihaz ve ürünlerinizin seri numarasını bulabilir ve Asus garanti kapsamı içinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz demiştik. Bu seri numaralarının nerede bulunduğunu Asus bizlerle buradaki sayfasından paylaşmış.

Asus garanti için seri numaramızı öğrendikten sonra buradaki internet adresine gidiyoruz. Karşımıza böyle bir Asus garanti süresi sorgulama sayfası çıkıyor:

asus garanti sorgulama nasıl yapılır

Bu ekrana ürünümüzün seri numarasını girdikten sonra, anlaşma şartlarını kabul edip “Gönder“ tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda ürünümüz ve Asus garanti tarihi yazacaktır.

asus garanti servisi asus garanti takip

Asus ekran kartı garanti sorgulama , Asus telefon garanti sorgulama ve Asus notebook garanti sorgulama işlemleri seri no üzerinden yapıldığı için, hepsini tek bir sayfadan bu şekilde sorgulayabilirsiniz.

Asus garanti servisi nerede var?

Asus garanti servisi 2 ilde bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara. İstanbul’da 2 şube, Ankara’da ise 1 şube bulunmaktadır. Asus garanti kapsamı içerisinde olan ürünlerinizi bu merkezlere götürebilirsiniz. Dilerseniz, Asus garantiye ürün gönderme yolunu da tercih ederek, kargo ile ürününüzü Asus garantiye gönderme işlemini yapabilir ve garanti hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ancak Asus firması, kullanıcı ya da kargo şirketi kaynaklı olan hatalı ürün gönderimi ya da gönderim sırasında oluşabilecek zararları karşılamaz. Onarımı yapılmış olan ürün, hiçbir bedel talep edilmeden kullanıcıya kargo ile gönderilir.

Asus garanti servisi noktalarının iletişim ve adres bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Asus garanti takip nasıl yapılır?

Asus garanti servisi ile onarım yapılan cihazınızın kontrollerini de takip edebilirsiniz. Ürününüzün seri numarası ile belirtilen buradaki adresten sorgulama yapabilir ve ürününüz hakkında güncel bilgileri alabilirsiniz. Size bu ekranda sunulan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, kesin bir tarihi ya da durumu belirtmemektedir.

asus garanti süresi sorgulama

Gerektiği durumlarda Asus müşteri hizmetlerini arayarak da sormak istediğiniz soruları ve cihazınızın servis durumunu öğrenebilirsiniz. Buradaki adresteki seçenekler üzerinden ister telefonla arayıp, isterseniz de canlı yardıma bağlanarak sorunlarınızı dile getirebilirsiniz.

Eğer aldığınız ürün distribütör ya da mağaza yoluyla alınmış ise, mağazayla birebir iletişime geçerek de ürününüzün Asus garanti servisi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

asus garanti kapsamı

Asus yurt dışı garanti nedir?

Asus uluslararası garanti konusu kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri. Bu sebeple biz de bu konuya bir açıklık getirebiliriz. Asus cihazlarının garantisi, alındığı ülkenin Asus garanti kapsamı içinde değerlendirilir. Örneğin; Avusturya’dan bir laptop aldınız ve Türkiye’ye geldiniz. Avusturya’da garanti hizmeti 1 yıl olduğu için, ülkemizde de 1 yıl geçerliliği vardır.

Asus markası global olarak Asus garanti süresi sorgulama ve Asus garanti servisi hizmetini sunmaktadır. Asus garanti sorgulama ile eğer varsa seri numaraları vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz.

Tam tersi bir durum konusunda, yani Türkiye’den alınıp yurt dışına götürülen cihazın (Asus garanti servisi desteği var ise) en az 1 yıl garanti süresi devam edecektir. Fakat ülkelerin garanti prosedürleri değişebildiği için, ürününüzü Asus garanti kapsamı ile başka bir ülke Asus garanti servisi onarımına vereceğiniz zaman sizlerden ürünün alımına dair belge ya da fatura istenebilir.

asus garanti nasıl sorgulanır

Asus garanti kapsamı – Asus garanti şartları nelerdir?

Asus, garanti durumu için bazı şartları kullanıcıya bildirmektedir. Ürün üzerindeki parçaların seri numaraları ya da parça numaralarının değiştirilmesi ürününüzü garanti dışında bırakacaktır. Asus garanti süresi sorgulama işlemi yapıldığında da garantiniz görünmeyecektir.

Asus cihazınızın yetkili olmayan kişilerce açılması, tamir edilmesi ve değişiklik yapılması durumunda ürününüz garanti dışında kalacaktır. Kullanıcı tarafından kaynaklı sorunlar garanti konusunda kesinlikle kabul edilmez ve Asus garanti kapsamı altına alınamaz.

asus garanti nereden sorgulanır

Hırsızlık, çalınma, şebeke kaynaklı elektrik arızaları ve üründe virüs kaynaklı bulunan problemler garanti kapsamı altında değerlendirilemez. Kullanım talimatlarına uygun kullanıldığı halde üründe sorun meydana gelmesi halindeki problemler, garanti kapsamı altında değerlendirilir. Aldığınız ürün ile birlikte gelen kullanım talimatlarını okumanız sizin yararınıza olacaktır.

Asus firması hakkında merak edilen sorulara bu yazımızda cevap vermiş olduk. Asus garanti süresi sorgulama, garanti şartları ve Asus garanti takip işlemleri gibi konulara yazımızda yer verdik. Bir Asus ürünü almadan önce bir tüketici olarak haklarınızı ve yükümlülüklerinizi bilmenizde oldukça fayda var.
yazarOğuzhan Güneş

Teknolojinin, bilimi uygulamalı ve faydalı bir sanat haline getiren olduğuna inanan ve doğru bilginin neleri değiştireceğini bilen Oğuzhan, bu konularda makale yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Asus garanti sorgulama nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asus garanti sorgulama nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asus garanti sorgulama nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?