Okunma

Asya’nın En Değerli Markası


05 Temmuz 2011 Salı 15:30
Asya’nın En Değerli Markası

Bazı markalar var ki hiçbir şey insanların o marka hakkındaki düşüncelerini değiştiremiyor. Japon teknoloji devi Sony son dönemde PSN skandalı ile çok büyük bir darbe almış olsa da yine de kullanıcıların güvenini kaybetmemiş gözüküyor.

Haymarket Asia tarafından TNS adlı bir pazar araştırma şirketine yaptırılan ankette Sony Asya‘nın en değerli markası çıktı.

Milyonlarca PSN kullanıcısının kişisel bilgilerinin çalınması yüzünden büyük sıkıntı çeken Sony, ankete katılan 3300 kişinin ilk tercihi oldu.

Sony hakkında insanların görüşü çok değişmemiş

Sonucun Yorumu

TNS yetkilileri tüm olanlara rağmen Sony’nin özellikle Japonya başta olmak üzere tüm Asya’da çok etkili bir marka olduğunu, Sony adını duymayan neredeyse kimse olmadığını belirterek, insanların kafasındaki Sony imgesinin değişmesinin çok kolay olmadığını belirtti.

TNS tarafından yapılan çalışmada ikinci sırada ise MasterKong adlı bir makarna markası yer alıyor.

:: Sony’nin en değerli marka seçilmesi sizce normal mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Asya’nın En Değerli Markası”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Üç Beş çapulcu hacker parçası hain bir saldırı yaptığı için yılların Sony’sini kimse silip atamaz öyle kolay kolay!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bravia ve Vaio yeter 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Marka olmak kolay değil öyle. Kim ne derse desin benim için de en değerli marka Sony’dir

 4. RocKhan dedi ki:

  Koca Asya’nın en değerli markası 3300 kişinin anketi ile belirleniyorsa işimiz var demektir. Bence haber değeri bile taşımıyor.

" Asya’nın En Değerli Markası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asya’nın En Değerli Markası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asya’nın En Değerli Markası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "