Okunma

ATI 3400 Serisinde DisplayPort


14 Aralık 2007 Cuma 22:00
ATI 3400 Serisinde DisplayPort
Önümüzdeki yılın (yoksa ayın mı demeliydik) içinde piyasaya sürülmesi beklenen ATI Radeon HD 3450 ve 3470 kartları şimdiki 2400 Pro ve XT kartlarının hem fiyat hem de performans olarak yerini alacak. Bu arada ince bir ayrıntıyı belirtelim; yeni isimlendirmelerde Pro veya XT takıları yerine dört haneli model numaralarının sonunda sırasıyla 50 ve 70 sayıları kullanılıyor (HD 3800 için de geçerli). Bir tahmin olarak, HD 3450 kartlarının ülkemizde yüz liranın altında bulunabileceğini belirtelim.

DisplayPort’a Hazır Olun

Bu kartların bir özelliği de şu an etrafta pek göremeyeceğiniz fakat önümüzdeki yıldan itibaren  yayılmaya başlayacağını düşündüğümüz DisplayPort yeni bir dijital bağlantı arabirimi. DVI’ın suyu mu çıktı derseniz, ki biz de dedik, maksat dostlar alışverişte görsün, durumu diye konuyu özetleyebiliriz. Zira HDMI yerine sadece görüntü ileten ve açık bir standart olarak tanımlanan DisplayPort, DVI’dan sonra gidilebilecek en uygun yer gibi. ayrıca HDCP denilen garip teknoloji bu arabirimle desteklenecek.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ATI 3400 Serisinde DisplayPort konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ATI 3400 Serisinde DisplayPort ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ATI 3400 Serisinde DisplayPort ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "