Okunma

ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler


11 Aralık 2008 Perşembe 13:09
ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler

Aralık ayı için bir güncelleme yayınlayan AMD, ATI Catalyst sürücü paketine önemli eklemeler yaptı. 8.12 sürücü paketi öncelikle daha önce sitemizde yer verdiğimiz ATI Stream özelliğini ve bu özelliği destekleyen AVIVO Video Converter yazılımını barındırıyor. Bu yazılımda, HD 4000 serisi ekran kartlarına kazandırılan ATI Stream özelliği sayesinde video sıkıştırırken işlemciden %20 oranında yükü alıp ekran kartındaki akış işlemcilerine verebiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer üreticilerden de uyumlu yazılımlar geldiğinde bu hızlandırma yeteneği onlarda da kullanılabilecek.

HD 4850 X2 Desteği ve Performans

8.12 sürücü paketi aynı zamanda ekran kartıyla ilgili birkaç bilginin daha Catalyst Control Center‘da görüntülenmesini sağlarken HD 4850 X2’nin de çalışmasını sağlıyor. Bu arada, HD 4850 X2 testinde fark ettiğimiz düzeyde önemli CrossFireX ve çoklu ekran kartı performans artışları mevcuttu. Bu artışları özellikle de AMD’nin zayıf kaldığı ürünlerde görebiliyorduk, ki zaten Catalyst 8.12 sürüm notları (İngilizce, PDF, 53 KB) da özellikle Crysis’teki artışları doğruluyor. Teste bir göz atmak isterseniz buraya tıklayın.

:: ATI Catalyst 8.12’yi indirmek için tıklayın.

:: ATI Stream’i deneme şansınız oldu mu?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu işlemci yükünü hafifletme olayı 3870 modelinde de oluyormu acaba

" ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ATI Kartlar İçin Yeni Sürücüler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "