Okunma

Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video)


11 Mayıs 2018 Cuma 09:45
Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video)

Atlas Robot projesine dair yeni bir video Boston Dynamics tarafından paylaşıldı! Robot teknolojisi ve yapay zekanın giderek insansı hale geldiğini gösteren video, Atlas robotun eşsiz dinamik hareketlerini barındırıyor. Boston Dynamics resmi Youtube hesabı üzerinden paylaşılan video büyük ilgi uyandırdı.

Doğal ortamda çekilen video, Atlas’ın yeni yeteneklerini ortaya koyuyor. Atlas Robot için yayınlanan videoda, Açık bir arazide koşu yapan Atlas, karşılaştığı engelin üzerinden tıpkı bir insan gibi atlayabiliyor.

Atlas Robot giderek güçleniyor!

Atlas, gerçek bir insanın yapabileceği fiziksel hareketleri yapabiliyor. İnsansı robot beklentilerimizi tamamen karşılayan bu çalışma, gelecekte robotların ne durumda olacağını tam anlamıyla gözler önüne seriyor. Atlas robot özellikleri ile büyük fiziksel hareketleri kusursuzca yapabiliyor.

atlas robot

Atlas Robot kütüklerin üzerinden atlayabiliyor. Atlama yeteneği sırasında asıl dikkat çeken nokta ise hareketleri yaparken sergilediği esnek fizik yapısı. Çimde koşarken, bir anda daha farklı bir zemine geçiyor olması; buna bağlı olarak bacaklarının daha da esneyebilmesi büyük bir gelişme gösterdiğini işaret ediyor.

Robot sektöründe bu denli önemli ilerlemeler yaşanması, yakın gelecek hakkında ciddi tartışmalara neden oluyor. Boston Dynamics paylaştığı son videoyla bunu bir kez daha ortaya koyarken, robotların kusursuz kabiliyetlere sahip olacaklarını anlıyoruz.

Bu, Atlas tarafından ortaya konan ilk başarı değil. Ev işlerinden zorlu parkurlara varıncaya kadar hemen her alanda boy gösteren robot, bu sefer de bizlere doğal ortamdaki yeteneklerini gösterdi.

Robotlar geleceğe kusursuz şekilde ışık tutarken, birçok alanda onların etkilerini çok daha fazla hissedeceğiz. Henüz üretim bandında montaj yapmakla uğraşan günümüz robotları, gün geldiğinde günlük işlerimizde bile bizlere yardımcı olacak. Hayal değil, tam olarak teknolojinin bir hediyesi olarak bu olanaklar bize sunulacak!
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video)”

 1. TEKİN dedi ki:

  Kendimi bildim bileli Honda asimo ile aç mühendisleri doyuruyor. Adamların çoğu asimo projesinde yaş itibari ile emekli olmuşlardır. Atlas vs diğer robot çalışmaları da sağlam fiziksel robot çalışması sürerek piyasayı etkileyip sponsor zenginleri çarpma aşaması diye düşünüyorum. Yapay zeka ve taşınabilir uzun süreli akü enerjisi olmadan dünya bir 50 yıl daha bu teknoloji ye kavuşamaz.

 2. Halil YILMAZ dedi ki:

  Goole’ın Dublex’iyle birleştiğini düşünün. Neler Olabilir sizce?

 3. Ulan robotlar akıllanırsa dedi ki:

  İşşiz kalırız amele olarak inşaatta asgari ücret le sittn sene çalışmaz robotlar

 4. Emre dedi ki:

  Takdire şayan.

 5. Anonim dedi ki:

  Zıplama Hareketi Çelik Yumruklar Filmindeki Zeus’un ringe atlayışı ile aynı 🤔

" Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Atlas Robot bomba gibi geliyor! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "