ATM’lerde video dönemi başlıyor


31 Mayıs 2017 Çarşamba 14:26
ATM’lerde video dönemi başlıyor

Bankacılık, telekom, perakende, çağrı merkezi, otel, restoran gibi alanlarda geliştirdiği bilgi işlem sistemleri, yazılım ve teknolojik çözümleriyle tanınan NCR Bilişim Sistemleri, Türkiye’de de self servis terminal çağını başlatıyor.

NCR Bilişim Sistemleri, yeni nesil ATM çözümüyle, ATM ile etkileşime girme biçimini tamamen değiştiriyor. Türkiye’de yakın zamanda kullanıma girecek olan yeni nesil NCR ATM’leri, mobil uyumlu tablet özelliğiyle kullanıcılara kişiselleştirme imkanının yanı sıra video özelliğiyle de ATM başındayken finans kurumundan canlı destek alma olanağı sunuyor.

Yeni nesil daha fazla dijital hizmet bekliyor

Toplantıda konuşan NCR Bilişim Sistemleri Avrupa ve Rusya Başkanı Diego Navarrete, dijital kültür içine doğan yeni kuşağın, finansal ihtiyaçlarını karşılamada da her geçen gün daha kesintisiz dijital çözümler talep ettiğini söyledi. Başta genç nesil olmak üzere tüketicilerin bu talebinin finans kurumlarını inovatif dijital çözümler sunmaya zorladığına dikkat çeken Navarrete, dünyada sektörünün öncü kurumlarından biri olarak yeni dönemin beklentilerine uygun inovatif ürün ve çözümler geliştirmeye odaklandıklarının altını çizdi.

17-05/31/ncr_basintoplantisi-7-cop-1496241504.jpg

Finans kuruluşlarının tüketicilerin beklediği dijital dönüşüme ayak uydurmalarının önemine dikkat çeken Navarrete, NCR’ın dijital ürün ve çözümleriyle finans şirketlerine rekabette öne geçme imkanı sunduklarını söyledi. Navarrete, “Tüketiciler her geçen gün daha kesintisiz dijital ve bütünleşik deneyim talep ediyor. Değişen tüketici eğilimlerinin bir sonucu olarak finans kuruluşları, müşterileriyle iletişime geçmek ve onların yaşam tarzlarına uyan hızlı ve güvenilir bir bankacılık deneyimi sunma talebiyle hareket ediyordu. NCR olarak yeni SelfServTM 80 Serisi’ni mobil hayatı merkezlerinde tutan tüketicilerin taleplerini göz önünde bulundurarak geliştirdik. Yeni nesil ATM’lerimizle ATM’lerde dijital dönüşümün öncüsü olduk” dedi.

ATM’lerde videolu canlı bağlantı

Dünya genelinde banka şubelerinin de bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğuna dikkat çeken Diego Navarrete, NCR olarak ‘Dijital Çağda Şube Dönüşümü’nün üzerinde durduklarını da belirtti. NCR’ın yeni nesil ATM’leriyle otomatikleştirilmiş şube teknolojisini dijital çağa uygun hale getirdiklerini vurgulayan Navarrete, banka şubelerinin yeni ekonomi içindeki çehresini değiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. “Yeni nesil NCR SelfServTM 80 Serisi ile ATM üzerinden kullanıcılara finansal kurumların canlı destek verebileceği birebir temas kuran, kişiselleştirilmiş bir hizmet sunuyoruz” diyen Navarrete konuyla ilgili şunları söyledi: “NCR olarak yürüttüğümüz bir araştırmaya göre şube ziyaret edilerek yapılan işlemlerin yüzde 80’i ATM üzerinden canlı hizmet verecek bir uzmanla da gerçekleştirilebiliyor. NCR, halihazırda tek bir ATM platformu üzerinden tamemen entegre bir video bankacılığı çözümü sunabilen tek şirkettir. Bu çözüm sayesinde finans kuruluşlarının kişisel hizmet kapsamını genişletebilecekleri ve kendi seçimlerine bağlı olarak yakından veya uzaktan, erken ya da geç hizmet sunabilecekler.”

17-05/31/80_series_family_lineup_fro.jpg

Tanıtım toplantısında konuşan NCR Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir ise NCR’ın dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ATM’lerde dijitalleşmeye öncülük ettiğini söyledi. NCR’ın Türkiye’de 1902 yılından bu yana faaliyetlerin sürdüğünü hatırlatan Hasdemir, “Türkiye’nin finans ve ödeme sistemleri hiyâyesi içinde yer alan bir şirketiz. Tüketici ihtiyaçlarını yakından izliyoruz, müşterilerimiz olan finans kuruluşlarıyla yakın temas çalışıyoruz. Bu da beraberinde ihtiyaç duyulan ve beklenti yaratan ürün ve yazılımları geliştirmemizi sağlıyor” şeklinde konuştu.

NCR’ın yakın bir gelecekte ABD’de lansmanını yaptığı yeni nesil NCR SelfServTM 80 Serisi ile ATM’lerde yeni bir dönemin başladığını vurgulayan Hasdemir, “NCR SelfServTM 80 Serisi ATM’leri Türkiye pazarına sunmanın gururunu yaşıyoruz. NCR Türkiye olarak global anlamda yazılım ve teknoloji transferlerimizin yanı sıra burada da yazılım geliştiriyoruz” dedi.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki seçkin pazarlarda yer alan SelfServ80 Serisi, 2017-2018 boyunca dünya çapında görücüye çıkacak.

:: Bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “ATM’lerde video dönemi başlıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapmasınlar. Bu basitlikte bile sıra beklemek zor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Atm kuyrukları artık 3 km olur. Ya adam para çekip gitmeyi 15 dakikada yapıyor, atm yi bırakamıyorken, birde video izleyeceğim derse bittik biz

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuveytturk xtm diye aratılırsa bu projenin daha önce yapıldığını görebilirsiniz.

" ATM’lerde video dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ATM’lerde video dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ATM’lerde video dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi