Okunma

Atom’da Hedef 15 Nm


17 Eylül 2010 Cuma 08:34
Atom’da Hedef 15 Nm

Intel, netbook pazarında büyük başarı yakalamasını sağlayan Atom işlemcilerinin geleceğini anlattı. (Intel, Yeni Atom’u Tanıttı)

İşlemcilerde yer alan transistorların küçülme eğiliminin Atom modellerinde de devam edeceğini açıklayan yetkililer hedefin birkaç sene içerisinde 15 nm’lik üretim sürecine geçmeyi hedeflediklerin belirttiler.

 

Atom modelleri 5 farklı sınıfta yer alıyor

 

Her Sınıfa Çok Sayıda Model

Beş farklı sınıftaki cihazlarda kullanılan Atom işlemcilerin sayısı da gelecekte artacak. Intel her sınıf için en az beş adet farklı Atom modeli üretmeyi planlıyor.

Bu şekilde çeşitliliği artıracak olan Intel, netbook, nettop, akıllı telefon, televizyon ve hatta otomobiller gibi platformlarda yer almayı hedefliyor.

 

:: Atom modellerinin başarısı sizce devam eder mi?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171875-atomda-hedef-15-nm.html
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Atom’da Hedef 15 Nm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Atom’da Hedef 15 Nm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Atom’da Hedef 15 Nm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "