Okunma

Audi’nin SUV modeli E-Tron Gecikecek!


21 Ekim 2018 Pazar 23:00
Audi’nin SUV modeli E-Tron Gecikecek!

Audi’nin beklenen SUV modeli yazılım problemleri nedeniyle bir ay gecikecek. Uzun süredir geliştirme sürecinde olan Audi E-Tron için bir süre daha beklemek durumunda kalacağız.

Audi sözcüsünün Reuters‘a yaptığı açıklamada otomobilin yazılım geliştirme sorunları nedeniyle bir ay gecikeceği bildirildi. Yazılımda değişikliğe uğrayan bir bölüm nedeniyle güvenlik izinlerinin düzenlenmesi gerektiği ifade edildi.

Audi E-Tron bir ay gecikecek

Bu gecikmeyle birlikte 2019’un ikinci çeyreğinden önce satışa sunulamayacak otomobil için daha kötü senaryolar mevcut. Elektrikli Audi E-Tron için LG Chem. firmasının ürettiği akülerin kullanılacağı belirtiliyor. Talebin artması nedeniyle LG’nin akü fiyatlarını yükseltmesi Audi’nin önündeki bir başka büyük problem olarak gözüküyor.

Audi E-Tron

Mercedes’in elektrikli SUV aracı EQC’ye rakip olması planlanan Audi E-Tron’un 30 dakika şarjla 400 kilometre yol alabileceği söyleniyor. Ayrıca, otomobil yavaşlarken geri kazanım sistemiyle harcadığı enerjinin bir kısmını tekrar üretebiliyor. Bu özellik sayesinde aracın aküsünün bir kısmının tekrar şarj olacağı belirtiliyor. Quattro dört çekiş sistemiyle gelecek otomobilin, iki elektrikli motoru bulunuyor.

Özellikle sunduğu konforla rakiplerinin bir adım önüne geçmek isteyen otomobilin sürüş destek sistemleri dikkat çekiyor. İlk defa seri üretimlerde kullanılacak olan sanal yan aynalar da otomobilin dikkat çeken bir diğer yönünü oluşturuyor.

2030 yılına kadar üretiminin tamamını elektrikli araçlara kaydırmayı planlanan Volkswagen’in dizel araçlardaki emisyon skandalı başını ağrıtmıştı. Audi markasını da bünyesinde barındıran firmanın, daha fazla problemle karşılaşmak istemediğinin altı çiziliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Audi’nin SUV modeli E-Tron Gecikecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Audi’nin SUV modeli E-Tron Gecikecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Audi’nin SUV modeli E-Tron Gecikecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "