Okunma

Avea’dan Van’a Destek


25 Ekim 2011 Salı 06:00
Avea’dan Van’a Destek

Yaşanan acı deprem hadisesinin ardından Avea tarafından yapılan bir açıklama ile bölgedeki mağduriyetin azaltılması için yapılan işler hakkında bilgi verildi.

Avea’dan gelen bilgilendirme metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

Herşeyden önce kaybettiğimiz vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diliyoruz. Avea olarak; yaşanan depremi can kayıplarımız artmadan, ülke olarak en az hasarla atlatmak ise en büyük dileğimiz.

Hepimizi üzen bu süreçte, bölgenin artan iletişim ihtiyacını karşılamayı öncelikli görevimiz olarak görmekteyiz. Bu doğrultuda; yaşanan depremin hemen sonrasında, vakit kaybedilmeden bölgenin ihtiyaçlarını giderecek önlemleri almak üzere harekete geçilmiştir. Bunun için öncelikle süreci yönetecek ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları gerçekleştirecek bir kriz masası oluşturulmuştur.

Başlatılan bir dizi eş zamanlı çalışma doğrultusunda, ilk etapta; depremden etkilenen bölgedeki abonelerimizin iletişim kurmada mağduriyet yaşamamaları adına, faturalı ve faturasız tüm telefon hatlarına 100 dakika ve 100 SMS yüklemesi gerçekleştirilmiştir.

Kısa bir süre içinde, fatura ödenmemesinden kaynaklı daha önce kullanıma kapatılmış olan hatların tamamının kullanıma açılma süreci tamamlanmıştır. Önümüzdeki dönemde, bölgede hizmet alan Avealılar’ın fatura ödemelerine ilişkin herhangi bir kapanma yaşanmaması amacı ile de gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir. Bölgedeki tüm Avealılar’a, acil durumlar için 112 ve 155’i aramaları yönünde mesajlar iletilmiş olup, Avealılar’ın bu acil hatları ücretsiz arayabilmesini sağlayacak çalışmalar başlatılmıştır.

Depremzedelere yardım için, Kızılay’ın 2868 ve Akut’un 2930 üzerinden başlattığı SMS bağış kampanyasına yönelik olarak, müşterilerimizden herhangi bir mesaj gönderim ücreti alınmaması sağlanmıştır.

Bölgedeki Avealılar’ın iletişimlerini kesintisiz kılmak için farklı şebeke bölümlerine yönelik “Acil Müdahale Ekipleri” oluşturulmuştur. 7×24 çalışacak olan bu ekipler, oluşturulan Avea kriz masası ve grup şirketlerini, gelişmeler konusunda sürekli bilgilendirecektir.

Bölgede yaşanan hatlardaki yoğunluğu karşılayabilmek adına en hızlı şekilde Diyarbakır, Erzurum, Ankara ve İstanbul bölgelerimizden mobil istasyon ve ek ekip yönlendirmesi gerçekleştirilmiştir.

Bölgenin artan mobil iletişim ihtiyacını en üst seviyede karşılamak için; uydu üzerinden ikinci mobil santrali, Van-Muradiye arasındaki Halkalı Köyü‘ne kurulmuştur. Dün akşam itibariyle bölgede 5 mobil istasyonumuz aktif olarak çalışmakta olup, bugün de takviye mobil araçlarımızın bölgeye sevki gerçekleştirilmiştir.

Kentte, depreme bağlı olarak elektrik kesintisi yaşansa da; elde var olan uzun ömürlü güç kaynağı kapsamında, Avea mobil şebekelerinin çalışmasında herhangi bir aksama olmaması sağlanmıştır.

Avea olarak; kesintisiz iletişim için tüm ekiplerimizle görev başındayız.

Tüm bunların dışında; Avea çalışanları da kurum içerisinde, depremzedeler için bir yardım kampanyası başlatmaktadır.

Bölgeye yönelik yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ülke olarak bu depremi en az kayıpla atlatmamız dileğiyle…
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Avea’dan Van’a Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avea’dan Van’a Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avea’dan Van’a Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "