Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu!


30 Haziran 2020 Salı 17:30
Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu!

Avrupa Donanım Birliği (EHA), 2020 yılının kazananlarını resmen açıkladı. Bundan 6 yıl önce kurulan Avrupa Donanım Birliği, bu zamana kadar 400 bin makaleye imza attı. Kurul tarafından yapılan değerlendirmelerin sonucunda, Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu.

Donanım tarafında Amerikalı silikon üreticisi AMD, aldığı ödüller ile dikkatleri üzerine çekti.

Avrupa Donanım Ödülleri AMD tarafından domine edildi

Aldığı ödüller ile dikkatleri üzerine toplayan AMD, hem işlemci hemde ekran kartı tarafında birçok ödüle layık görüldü. Avrupa Donanım Birliği (EHA) tarafından yapılan değerlendirmeler, sadece ürünün performansına göre değerlendirilmiyor. Donanımların fiyat etiketleri de performansları ile birlikte değerlendirilmeye alınıyor. Konuyu daha fazla uzatmandan ödüllere geçelim.

En iyi işlemci ödülünün sahibi de Ryzen 9 3950X oldu. 16 çekirdek ve 32 izlekten oluşan işlemci, 4.7 GHz turbo frekansa sahip. 7 nm litografiye sahip işlemci, hem oyuncular hemde profesyonel kişilerin kullanımına uygun.

En iyi ekran kartı mimarisi ise AMD Radeon 5700 XT modeline gitti. Tanıtılmasının ardından bazı yazılım sorunları ortaya çıkmış olsa da, bu sorunların birçoğu giderilmiş durumda. Fiyatına göre sunduğu performansı ile öne çıkan 5700 XT, AMD’nin yüzünü güldürdü.

Avrupa Donanım Ödülleri kapsamında verilen en iyi oyun ürünü ödülü de Ryzen 5 3600 işlemcisine gitti. Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen işlemci, AMD’nin en çok satanları arasında. 6 çekirdek ve 12 izleğe sahip işlemci, uygun fiyatının yanı sıra yüksek performans sunabiliyor.

Hız aşırtma için seçilen en iyi donanım da Ryzen 3 3300X oldu. AMD’nin alt ve orta segment için geliştirdiği yeni işlemci, fiyatına kıyasla yüksek seviyede hız aşırtma sunabiliyor.

Avrupa Donanım Ödülleri 2020

En iyi yeni teknoloji ödülü de AMD’nin işlemci dizaynına gidiyor. Ryzen işlemcilerde kullanılan Chiptlet dizaynı, AMD’nin işlemci kanadında öne geçmesini sağladı.

Avrupa Donanım Ödülleri AMD ürünleri

Yılın ürünü ise AMD’nin Ryzen işlemcilerine gitti. 3. nesil ile birlikte 7 nm litografiye geçen AMD, watt başına düşen performans konusunda oldukça ilerledi.

Diğer ödüllere buradan erişebilirsiniz.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kral tekeli bozdu .

" Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avrupa Donanım Ödülleri sahiplerini buldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!