Okunma

Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti!


10 Ekim 2017 Salı 10:19
Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti!

Avrupa, ücretsiz internet konusunda önemli bir karar almış durumda. Avrupa Birliği Konseyi resmi internet sitesi üzerinden alınan karara göre, şehir merkezleri başta olmak üzere, birçok yere kablosuz yüksek hızlı internet geliyor. Halka açık noktalarda bulunacak bu internet hattının masrafları ise Avrupa Birliği tarafından karşılanacak.

Avrupa’nın her yerine yüksek hızlı internet geliyor

WiFi4EU olarak geçen ve Avrupa Parlementosu, Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Birliği Konseyi tarafından onaylanan bu proje, kütüphane, park ve diğer kamu alanlarına hızlı interneti hedefliyor.

2018 yılında başlayacak başvurularla beraber Avrupa Birliği Konseyi başvuruda bulunan yerler için gerekli işlemleri başlatacak.

Hastane, yerel yönetim merkezleri gibi kamuya açık yerlerin başvuru yaptıktan sonra üç yıl boyunca sağlanan internet hizmetinin bakımını üstlenmeleri gerekiyor.

Başvurularının arıdından başlayacak olan projenin tam 120 milyon euro‘ya mal olacağı tahmin ediliyor.

:: Açık alanlarda yüksek hızlı internet hizmetini bizim ülkemizde de görmek ister miydiniz?

 
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti!”

  1. sikici dedi ki:

    bizde zam yaparlar 🙂

  2. Cihan Haber dedi ki:

    afyonda park baçelerde yıllardır var bu zaten. yanlızca biraz yavaş

  3. Barış dedi ki:

    Ülkemizde de belediyeler kamuya açık bazı yerlerde ücretsiz internet hizmeti vermektedir. Bu hizmet genellikle yavaş olmaktadır. Ücretsiz internet hizmetinin yaygınlaşması ülkemiz açısından da olumlu etkileri olacaktır.

" Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Avrupa ücretsiz internet için harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "