Okunma

Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları


14 Ekim 2013 Pazartesi 14:45
Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları

Geleceğin yaşam alanları, daha şimdiden çok sayıda yenilikçi aydınlatma fikri vaat ediyor. Oturma odaları, geniş koridorlar için aydınlatmalar, gece lambaları çok inovatif fikirlerle gelecekte daha ilginç şekillerde evleri aydınlanacağa benziyor. Şimdi hep birlikte geleceğin aydınlatmalarına göz atıyoruz.

Change it! Wall: Evinize farklı bir hava katmak istediğinizde duvarları boyatmak ilk akla gelen fikirdir. Zorlu bir süreçtir duvarı boyatmak; renkleri belirlenmesi ve daha birçok detay… Ancak yukarıda gördüğünüz duvara sahipseniz işler çok kolay bir hal almıştır bile. Change it! Wall adlı sistemle siyah panellerle kaplı duvarınızın ışıklarını açıyorsunuz ve gökkuşağı renkleri duvarınızda. Oturma odalarına, restoranlara olağanüstü bir görsellik katacağı aşikar.

LED Ceiling: Bu ilginç konsept fikri Seo Dong-Hun adlı tasarımcıya ait. Tavan LED ışık hücreleri ile kaplı ve elinizdeki kumandayla bu ışık hücrelerini aktif ediyorsunuz. İnovatif ve yaratıcı…

Senzo Nightlight: Uzun koridorlara sahip evler için tasarlanan bu konsept üründe temel fikir gece yürünen yol boyunca bir aydınlatma unsuru sağlanması şeklinde. Tasarımcısı Soledad Clavell.

 

Pouring Light: Oldukça dekoratif bir tasarıma sahip ürün, evlere “su” temalı LED ışık görselliği sunuyor. Özelikle tümüyle karanlık odalarda fosfor aydınlatma hissi de uyandıran Pouring Light adlı tasarımın sahibi Yeongwoo Kim.

The Book Night: Bu kitap aydınlatma cihazını açıkçası biz oldukça “abartı” bulduk, ancak yine de fikir ilginç. Plastik bir gövde içindeki LED ışıkların derecesini (+) ve (-) kontrolleri ile ayarlıyıp kitabınızı okuyorsunuz. Tablette okumak varken? Bu kadar elektrik devresini bir kitap üzerinde taşımak? Karar sizin.

 

WAT Lamp: Karşınızdaki bu ürün gerçekten inovatif bir altyapı sunuyor. İçinde yer alan hidroelektrik pili sayesinde herhangi bir elektrik enerjisine gereksinim duymayan lambanın çalışması için gerekli olan tek şey bazı aralıklarla içini suyla doldurmak.

:: Geleceğin “aydınlatıcıları” hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sonuncusuda çok hoş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İnovativ yerine “yenilikçi” yazarsanız daha güzel olur. Böyle uydurma kelimeler kullanmayalım lütfen. Editörün dikkatine

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben en çok duvarda renkli led ve ledleri lazerle yakma ayrıca son olarak suyla çaılışan ışık sistemini çok sevdim gerçekten müthiş ! 🙂 =)

 4. engerex dedi ki:

  Gelecekte LED görünüyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  led ceiling sen ne efsanesın öyle

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Harika ötesi tümü de

 7. SDN Okuru dedi ki:

  güzel…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ilerde cafe açarsam alırım bundan duvarlar renk renk ne güzel 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  2 harika

 10. SDN Okuru dedi ki:

  LED Ceiling olayına bayıldım. Mükemmel

" Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aydınlanmanın Gelecekteki Yolları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "