Okunma

Ayın Teknoloji Yayınları


21 Ocak 2014 Salı 07:00
Ayın Teknoloji Yayınları

Teknoloji ve bilgisayar ekseninde son dönemde yayınlanmış kitapları inceliyoruz. Yapay Zeka ve 465 Çözümlü Örnek ile C Programlama Dili adlı kitaplara daha yakından bakıyoruz.

Yapay Zeka

Yazar: Prof. Dr. Vasif Vagifoğlu Nabiyev

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 4. Baskısını yapan kitapta, yapay ve doğal zeka ikilemi açıklanarak, bilgisayar denetimli bir makinenin veya bir bilgisayarın, genellikle insana özgü nitelikler olduğu varsayılan doğal zekadan yapay zekaya nasıl bir geçiş yapabileceği açıklanmaktadır.

Adeta bilim-kurgu dünyasını okurlarına akademik bir yapıya yaklaştırarak sunan Yapay Zeka‘nın genel hatları ile sahip olduğu kapsamlı örgünün ders kitabı niteliğini beraberinde taşıması dikkat çekiyor. Kitapta, konular sade ve akıcı bir dille anlatılmış, konularla ilgili çok sayıda örneğe yer verilerek konunun daha iyi anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitapta, Yapay Zeka araştırmaları ile ilgili konular yerli ve yabancı kaynaklardan farklı bir bakış açısı ile daha geniş şekilde ele alınarak, okuyucunun konuya geniş açıdan bakabilmesi amaçlanmıştır. Böylelikle gerek dış kaynakların bilgi birikimi gerekse yerel bakış açıları adeta bir potada eritilmiştir.

Eser, bilgisayar mühendisliği başta olmakla, endüstri, elektronik, bilişim sistemleri ve uygulamalı matematik bölümlerinin lisans ve lisanüstü öğrencilerine ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Ayrıca, Yapay Zeka teknikleri ve uygulamaları ile ilgilenen diğer araştırmacı ve meslek sahipleri de kitaptan faydalanabilirler.

Özellikleri

Yayın Evi: Seçkin Yayıncılık

Sayfa: 776

Fiyat: 37,00 TL

Kategori: Bilgisayar, İleri Programlama, Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, – Üniversite Ders Kitabı

C Programlama Dili

Yazar: Şerafettin Arıkan

Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 6. Baskısını yapan kitap, çıktığı ilk günden beri gerek üniversitelerde ve özel kurslarda “C Programlama Dili” dersi için temel ders kitabı olarak binlerce öğrenciye, gerekse programı kendi kendine öğrenmek isteyen kişilere rehber kitap olmuştur.

Kitap, her yeni baskısında bir önceki baskı için akademisyenlerden, öğrencilerden ve okuyuculardan gelen istek/öneri/eleştiriler dikkate alınarak hazırlanarak, kitabın okuyucu dostu olması amaçlanmıştır.

Kitap C Programlama Dili konusunu hiç bilmeyenlere hitap edecek şekilde hazırlanmış, konular kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Konular şekil ve tablolarla daha ayrıntılı bir biçimde incelenmiş ve örnek programların sayısı arttırılarak konunun daha iyi anlaşılması hedeflenmiştir. Her bölümün sonunda, konu ile ilgili sorulara yer verilerek hem konunun daha iyi öğrenilmesi hem de olası sorunlardan ne yapılması gerektiği konularına açıklık getirilmiştir.

Kitabı bitiren bir okuyucu, programı ileri düzeyde kullanabilecek düzeye gelebilecektir. Ayrıca kitapta: Temel elektronik eğitimi alanların bu bilgilerini yazılımla birleştirerek ortaya yeni projeler çıkarabilecekleri konuları da içermektedir. Bu doğrultuda Türkçe kitaplarda çok fazla yer almayan bilgisayarın paralel portuna bağlanan kontrol devrelerinin yapımı ve bu devrelerin yazılımla denetimi konusuna da yer verilmiştir.

Özellikleri

Yayın Evi: Seçkin Yayıncılık

Sayfa: 399

Fiyat: 29,50 TL

Kategori: Bilgisayar, Programlama – C Programlama – Üniversite Ders Kitabı

:: Ayın teknoloji yayınları köşemizi beğendiniz mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Ayın Teknoloji Yayınları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    umarım diğer yayınevlerinin yayınladığı eserleride görürsünüz.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yanılıyorsun arkadaşım bence c olması o kadar iyi değil c değil de c olsaydı o zaman alınabilirdi. 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel kitapmış ama; C kitabı değilde C olaydı iyiydi. Gerçi birbirine çok benziyorlar ama yine C olarak yazılsa alınabilirdi aslında.

" Ayın Teknoloji Yayınları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ayın Teknoloji Yayınları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ayın Teknoloji Yayınları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "