Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması: Yepyeni İnsanlarla Tanışmaya Hazır Ol!


05 Eylül 2018 Çarşamba 19:00
ABONE OL
Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması: Yepyeni İnsanlarla Tanışmaya Hazır Ol!

30 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile son zamanların en dikkat çekici görüntülü sohbet uygulamalarından biri olan Azar, dünyanın hemen hemen her yerinden yepyeni insanlarla tanışabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılarına gerçek zamanlı video sohbet yapma imkanı tanıyan uygulama, onlara istedikleri cinsiyetten ve bölgeden insanlarla eşleşme seçeneği sunuyor.

Azar, dünya üzerinde 190’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Uygulama, şu ana kadar toplamda 100 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olmakla beraber, uygulama üzerinde gerçekleşen 36 milyardan fazla eşleşme sayısı gerçekten etkileyici. Tüm bunların yanı sıra 130 ülkenin Google Play ve Apple Store uygulama marketlerindeki indirilme sayısı ile öne çıkan uygulamalardan bir tanesidir.

Uygulama hakkında genel ve istatistiksel bilgilerden bahsettiğimize göre isterseniz gelin uygulamaya biraz daha yakından bakalım:

Azar Uygulamasının En Çarpıcı Özellikleri Nelerdir?

Birçok uygulama sahip olduğu bazı belirleyici özellikler nedeniyle çok fazla kişi tarafından sıklıkla kullanılır. Azar’ın kullanıcı sayısının 10 milyonları aşmasının arkasında yatan şey de hiç şüphesiz kullanıcılara sunduğu kaliteli hizmet ve bünyesinde barındırdığı bazı çarpıcı özelliklerdir. Bu özellikleri inceleyecek olursak:

1. 19 Dilde Metin Çevirici ve Sesli Çeviri

Azar, sahip olduğu dahili metin çevirici ve sesli çeviri özelliği ile dil engelini tamamen olmasa da kısmen ortadan kaldırıyor diyebiliriz. Başka bir ifadeyle, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla dil engeli olmadan kolay bir şekilde tanışabilme fırsatının kapılarını aralıyor.

2. Arkadaş Listeleri

Azar’ın göze çarpan bir diğer özelliği de sohbet edilen kişilerin arkadaş olarak eklenebilmesidir. Azar’ın sahip olduğu bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerine özel arkadaş listesi oluşturabiliyor ve diledikleri zaman onlarla görüntülü bir şekilde sohbet edebiliyor veya mesajlaşabiliyor.

3. Hızlı Eşleşme

Azar’ın 100 milyondan fazla indirilme sayısı olduğundan bahsetmiştik. Azar görüntülü sohbet uygulamasının bu kadar fazla kişi tarafından kullanıldığı düşünüldüğünde sohbet eşleşmelerinin de çok hızlı olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Azar uygulaması üzerinde bugüne kadar toplamda 36 milyar eşleşme gerçekleşmiş ve bu eşleşme sayısı her geçen gün katlanarak artıyor.

4. Cinsiyet ve Bölge Seçeneği

Azar uygulamasının göze çarpan özelliklerinden bir diğeri de cinsiyet ve bölge seçeneğine sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde konuşmak istenilen kişinin cinsiyeti ve bölgesi belirlenebiliyor. Bu sayede özel olarak ilgi duyulan ülkelerdeki insanlarla tanışmak çok daha kolay bir hal alıyor.

Bu özellikler doğru kullanıldığında çok avantajlı bir hale getirilebilir. Örnek vermek gerekirse, Hindistan’a geziye gidecek olan biri Azar uygulaması üzerinden Hindistan bölgesini seçerek orada yaşayan insanlarla sohbet edip tanışabilir ve bu sayede Hindistan kültürü hakkında bilgi edinebilir.

5. İlgi Alanları

Azar, kullanıcılarına kayıt olmadan önce ilgi alanlarını soruyor. Bu sayede kullanıcılar kendileriyle benzer şeylere ilgi duyan kişilerle eşleştiklerinde, sistem otomatik olarak onlara ortak yönleri olduğunu haber veriyor. Örneğin, kedi seven bir kullanıcı, yine kendi gibi kedi seven başka bir kullanıcı ile eşleştiğinde, Azar hemen onları bu konudan haberdar edip, sohbet etmeleri için çok güzel bir fırsat yaratıyor.

Azar Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Piyasada bulunan onlarca görüntülü sohbet uygulaması arasında Azar’ı daha avantajlı kılan nedenlerin neler olduğuna biraz daha yakından bakalım:

1. Azar Uygulaması Ücretsizdir

Azar uygulaması, hiçbir ücret ödenmeden “Apple Store” ve “Google Play” gibi uygulama marketlerinden kolay bir şekilde indirilebiliyor. Ayrıca uygulamanın web versiyonu sayesinde Azarı, internet tarayıcısı üzerinden kullanmak da mümkün.

2. Video Efektleri

Azar uygulamasında görüntülü konuşma yapılırken uygulama içinde bulunan kostüm ve çıkartmalar sayesinde bu konuşmaları çok daha eğlenceli bir hale dönüştürmek mümkün. Ayrıca yine uygulama içinde bulunan filtre ve çerçeve gibi video efektleri aracılığıyla görüntülü konuşmalara farklı bir boyut kazandırılabiliyor.

3. Gece Modu (Sadece Web Versiyonu)

Son çıkan uygulamalarda sıklıkla kullanılan gece modu özelliği, Azar’ın Web Versiyonunda da mevcut. Bu özellik çok basit gibi gözükse de özellikle Azar’ın web uygulamasının kullanımını büyük ölçüde güzelleştiriyor. Bu sayede Azar gözü yormayan ve dinlendirici bir forma kavuşabiliyor.

4. Arkadaş Engelleme

Azar uygulamasının bir diğer avantajı da arkadaş engelleme özelliğine sahip olmasıdır. Kullanıcılar, bu özellik ile birlikte istemedikleri kişilerin onlarla iletişime geçmelerini engelleyebiliyor. Bu sayede taciz ve rahatsız edilme gibi durumların önüne kolay bir şekilde geçilebiliyor.

5. Instagram ile Entegre Olma

Azar uygulaması en popüler resim paylaşma uygulamalarından biri olan Instagram ile entegre olabiliyor. Kullanıcılar Instagram hesaplarını uygulama ile entegre ettiği takdirde Instagram fotoğraflarını Azar arkadaşları ile paylaşabiliyor. Bu özellik Azar’ı piyasadaki diğer video sohbet uygulamalarından ayıran en büyük avantajlardan biri olarak değerlendirilebilir.

Azar Uygulaması Nasıl İndirilir?

“Google Play” ve “App Store” uygulama marketlerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilen Azar uygulaması hem Android hem de İOS cihazlarda sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Azar uygulaması indirildikten sonra uygulamayı kullanmaya başlamak için üye olmak gerekiyor. Bu üyelik işlemi ise yalnızca 1-2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Ücretsiz bir şekilde indirilebilen ve kullanım açısından son zamanların en popüler görüntülü sohbet uygulaması olan Azar, 57.13 MB’lık boyutu ile de kota dostu bir uygulama olma özelliğine sahiptir.

Uygulama marketlerinde 1 milyondan fazla kişi tarafından oylanan uygulama, toplamda 5 üzerinden 4.2 gibi çok yüksek bir puana sahiptir. Bu yüksek oy oranı, uygulamanın kullanıcı dostu olduğunu ve üst düzey bir kullanıcı deneyimi vaat ettiğini ispatlar niteliktedir.

Uygulama indirdikten sonra üye olma aşamasında iki adet seçenek sunuluyor. Kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda Facebook ya da Gmail hesaplarıyla bağlantı kurarak Azar uygulamasını saniyeler içinde kullanmaya başlayabiliyorlar.

Azar’ın, android ve iOS platformlarında uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor olmasının yanı sıra Azar, yakın zamanda web sürümü özelliğini de kullanıcıların hizmetine sundu. Sonuç olarak uygulama, bu adres ile sadece Google Chrome internet tarayıcısı üzerinden de sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir. Böylece Azar video sohbet programına artık PC, Mac, Chromebook gibi herhangi bir bilgisayar üzerinden de ulaşabilirsiniz. Hem de bilgisayarınıza bir program yüklemeden, internet üzerinden bir software indirmeden web üzerinden kolay ve hızlı şekilde kullanılabilirsiniz.

Azar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar veya internet tarayıcıları üzerinden Azar uygulaması için kameraya, mikrofona ve konuma erişme izni verildikten sonra uygulama içinde bulunan cinsiyet ve bölge seçeneği ile tercih yapılarak yeni arkadaşlıklar kurmaya ilk adım atılabiliyor!

Kullanıcılara cinsiyet tercihi olarak kadın, erkek ve her ikisi olmak üzere toplamda üç farklı seçenek sunuluyor. Azar’ın sunduğu cinsiyet seçeneklerini listelemek gerekirse şu şekilde olacaktır:

• Kadın
• Erkek
• Her ikisi

Azar, kullanıcılarına bölge tercihleri için geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Uygulama toplamda 29 farklı bölge seçeneği sunuyor. Bu bölgelerden bazıları şunlardır:

• İskandinavya, Kuzey Avrupa
• Balkanlar, Doğu Avrupa
• Birleşik Krallık, Okyanusya
• Amerika Birleşik Devletleri
• Latin Amerika
• Güney Kore
• Tayvan, Hong Kong
• Arap Körfez Bölgesi
• Birleşik Arap Emirlikleri

Uygulama kullanılmaya başlandıktan sonra istenildiği takdirde profil fotoğrafı değiştirilebilir, anlık bildirimler kapatılabilir, kullanıcıları rahatsız eden kişiler engellenebilir ve görüşme geçmişleri silinebilir. Ayrıca, kullanıcılar oluşturacakları uygulama kimliği sayesinde arkadaşlarını kolay bir şekilde bulabilir ve onları arkadaş listelerine ekleyebilirler.

Yeni insanlarla tanışmak için uygulama içindeki keşfet sekmesine basılması gerekiyor. Video sohbetin başlaması için ekranın sola kaydırılması yeterli oluyor. Kullanıcılar saniyeler içinde yeni insanlarla tanışmaya başlayabiliyor. Bekleme süresinin bu kadar kısa olmasının nedeni şüphesiz, Azar’ın dünyanın dört bir yanında sahip olduğu yüksek kullanıcı sayısıdır.

Cinsiyet ve bölge özelliğinin kullanılabilmesi için premium özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Başka bir ifadeyle, bu özelliklerin kullanılabilmesi için “Değerli Taşlar” toplanması veya satın alınması gerekiyor.

Değerli Taşlar Nedir ve Ne İşe Yarar?

“Değerli Taşlar” en basit manasıyla uygulama içinde belirli özellikleri açmak için kullanılan sanal para gibi düşünülebilir. Değerli taşların kullanım alanlarıyla ilgili örnek vermek gerekirse; değerli taşlar kullanılarak bölge ve cinsiyet tercihleri yapılabilir, görüşme geçmişi sekmesinden arkadaş eklenebilir ve ekstra görüntülü aramalar yapılabilir. Değerli taş satın almak için keşfet tuşuna basıldıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan değerli taş simgesine tıklamak gerekiyor.

Farklı fiyat seçenekleriyle istenilen miktarda değerli taş satın alımı yapılabiliyor. Ayrıca herhangi bir ücret ödemeden de değerli taşlara sahip olmak mümkün. Uygulamanın bunun için kullanıcılarına sunduğu iki yöntem bulunuyor:

1. Kullanıcıları Şikayet Etmek

Kulağa biraz tuhaf gelebilir ancak, uygunsuz davranışlar gösteren kullanıcılar noktasında çok hassas bir politikaya sahip. Bu nedenle de uygunsuz davranışlar gösteren kullanıcıları şikayet etmek değerli taşlarla ödüllendirilmiş durumda. Uygulamanın uygunsuz davranış gösteren kullanıcılara çok çabuk bir şekilde müdahale etmesinin altında yatan en büyük nedenlerden biri bu olsa gerek. Sonuç olarak, sahip olduğu bu politika sayesinde nezih bir sohbet programı olma özelliğini koruyor.

2. 10 Numara

Değerli taş kazanmak için kullanılabilecek ikinci yöntem “Özel 10 numara” özelliğidir. Kullanıcılar birbirlerine “Özel 10 numara” vererek birbirlerinin değerli taş kazanmalarını sağlayabiliyor.

Bu sayede kullanıcılar hem değerli taş kazanıyor hem de birbirleriyle olan iletişim ve etkileşimlerini geliştirmiş oluyor.

25 adet “Özel 10 numara” karşılığında bir adet “değerli taş kutusu” açma hakkı kazanılıyor. Açılan bu değerli taş kutusunun içinden 1 ile 999 arasında değişen miktarlarda değerli taş kazanılabiliyor. Azar bu özelliği ile sıradan görüntülü konuşma uygulamalarından ayrılıyor ve kullanıcılarına eğlenceli ve heyecanlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Azar VIP Üyelik

Uygulamayı indirmenin ve kullanmanın ücretsiz olduğundan bahsetmiştik. Uygulamanın ücretsiz bir şekilde kullanılması ve indirilmesi mümkün fakat uygulama VIP üyelik sistemi ile de kullanılabiliyor. VIP üyelik sisteminin kullanıcılara birçok avantaj sunuyor. VIP üyelik sisteminin avantajlarına biraz daha yakından bakalım:

1. Eşsiz Konum

VIP üyeliğin sunduğu avantajlardan ilki Eşsiz Konum özelliğidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kendilerini gerçekte bulundukları konumdan farklı olarak dünyanın herhangi bir noktasında gösterebiliyor.

2. Sınırsız Bölge Tercihi

VIP üyeliğin sağladığı ikinci avantaj sınırsız bölge tercihidir. Kullanıcılar bu özellikle birlikte bölge tercihi olarak uygulamanın sunduğu 29 seçenek arasından istedikleri gibi tercih yapabiliyorlar. VIP üyelik sisteminde olmayan kullanıcılar için seçebilecekleri bölgeler “Dengeli” ve “Türkiye” olmak üzere 2’ye düşüyor.

3. Kullanıcı Adı Değiştirme

Kullanıcıların VIP üyelik ile elde ettikleri bir diğer ayrıcalık istedikleri zaman kullanıcı adlarını değiştirebilmeleridir. Kullanıcılar adlarını her ne kadar istedikleri zaman değiştirebiliyor olsalar da yeni kullanıcı adları uygunluk kontrolünden geçiyor ve uygunsuz kullanıcı adları kesinlikle kabul edilmiyor.

4. Arka Kamera

Arka kamera özelliği VIP üyelerin sahip olduğu bir diğer avantajdır. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar uygulamadaki eşleşmeler sırasında arka kameralarını kullanabiliyor. VIP üyeliği bulunmayan kullanıcılar yalnızca ön kameralarını kullanabiliyor.

5. VIP Rozeti

VIP üyelik sisteminde olan kullanıcıların profil fotoğraflarının üzerinde VIP rozeti bulunur. Her ne kadar işe yaramaz bir özellik gibi düşünülse de kullanıcı profillerinin dikkat çekmesi açısından büyük bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. VIP rozeti olan profiller diğer profillerden kolaylıkla ayrılıyor ve göze çarpıyor.

6. Reklamları Kaldırma


VIP üyelik sisteminin kullanıcılarına sunduğu son avantaj reklamların kaldırılmasıdır. Normal kullanıcılar uygulama içinde bazı reklamlarla karşılaşırlar fakat VIP üyelik sisteminde olan kullanıcılar hiçbir reklam görmezler.

Sonuç

Görüntülü sohbet teknolojisini bambaşka bir boyuta taşıyan uygulama, kullanıcı sayısını her geçen gün arttırıyor. Dünyanın her yerinden on binlerce kullanıcıya sahip Azar ile siz de yepyeni insanlarla tanışın! Bu harika uygulamayı Android ve iOS uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bunların dışında, uygulamayı web üzerinden bu adres üzerinden de kullanmak mümkün. Yepyeni insanlarla tanışmaya hemen şimdi başla!
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

İyi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Harika bir şey

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Çok beğendim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Sevgili hocam sizi yakından takip ediyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Merhaba

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Merhaba

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Aşkım görürsem yakarım bu uygulamayı sende

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Napan canım benim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Ben suçsuz yere niye askıya alındım hic bir sey kaptığımı düşünmüyordum o kadar kufur ediyorlar orasını burasını açıyorlar ama onlar askıya alinmiuor ve ben sikayetciyim hic birsey yapmadigim halde askiya alindim gerekeni arz ederim hemen kalkar insallah.

" Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması: Yepyeni İnsanlarla Tanışmaya Hazır Ol! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması: Yepyeni İnsanlarla Tanışmaya Hazır Ol! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Azar Görüntülü Sohbet Uygulaması: Yepyeni İnsanlarla Tanışmaya Hazır Ol! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!
  2. 2 Xiaomi Redmi Note 10 kamerasını zorlu teste soktuk! Xiaomi Redmi Note 10 kamerasını zorlu teste soktuk!
  3. 3 CES 2021 ödüllü MSI Summit E13 Flip Evo inceleme CES 2021 ödüllü MSI Summit E13 Flip Evo inceleme
  4. 4 Uygun fiyatlı Game Garaj APU sistem inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj APU sistem inceleme!
  5. 5 Oppo Reno 5 inceleme! - Alınır mı? Oppo Reno 5 inceleme! - Alınır mı?
  6. 6 Ekranı için alınır mı? Xiaomi Mi Band 6 inceleme Ekranı için alınır mı? Xiaomi Mi Band 6 inceleme
  7. 7 Game Garaj TUF GT301 hazır sistem incelemesi! Game Garaj TUF GT301 hazır sistem incelemesi!
  8. 8 Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme! Sonunda geldi! Apple AirTag kutu açılışı ve inceleme!
  9. 9 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı 14.000 TL'lik Motorola Razr 5G kutu açılışı
  10. 10 Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık! Windows 98 ile teknolojik 20 years challenge yaptık!