Okunma

Google’dan Babalara Animasyonlu Logo


16 Haziran 2013 Pazar 04:37
Google’dan Babalara Animasyonlu Logo

Özel gün ve tarihlerde ana sayfasındaki logosunu yani Doodle‘ını değiştiren Google bu geleneği Babalar Günü‘nde de bozmadı. Özel bir çalışma yapan arama motoru, animasyonlu bir çalışma hazırladı. Sayfada bulunan düğmeye tıklandığında Google‘ın L harfinin içinde çeşitli baba figürleri tamamlanıyor.

      

Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl Haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayınlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

:: Bu tip özel günleri kutluyor musunuz?    

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Babalara Animasyonlu Logo konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Babalara Animasyonlu Logo ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Babalara Animasyonlu Logo ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "