Babalar Günü Hediye Önerileri


20 Haziran 2015 Cumartesi 08:30
Babalar Günü Hediye Önerileri

Geçtiğimiz Mayıs ayında Anneler Günü‘nü atlattıktan sonra, şimdi ise önümüzde Babalar Günü var. Aslında Anneler Günü‘nde hediye seçmek çok daha basit oluyor. Seçenekleriniz oldukça fazla. Hele ki evinize aldığınız ütü, çay makinesi, blender gibi ürünleri de anneniz bir hediye olarak düşünüyorsanız hediye konusunda kafa yormanıza hiç gerek kalmıyor.

Fakat söz konusu babalar olunca işin rengi biraz değişiyor. Çünkü babanıza kalkıp bir ütü hediye edemiyorsunuz. Etseniz de biraz absürt kaçıyor. Peki babanıza ne hediye alabilirsiniz. Burada seçenek yelpazemiz ne yazık ki Anneler Günü‘nde olduğu kadar geniş değil. Fakat biz sizler için teknolojik aletleri içeren bir galeri hazırladık. Tabi öncelikle merak edenler için şu Babalar Günü olayına da bir değinelim. Eğer hala babanıza hediye almadıysanız babalar günü hediye önerileri yazımız sayesinde belki ufakta olsa fikir edinebilir ve babanızı mutlu edebilirsiniz.

15-06/11/2.jpg

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı

Evet, hep kutlarız, kutlamaya çalışırız ama o soru hep aklımızı kurcalar. Acaba Babalar Günü nasıl ortaya çıktı?

Pek çok özel günün olduğu gibi Babalar Günü‘nün de tarihi Amerika‘ya dayanıyor. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Dodd, Anneler Günü gibi babalarında özel bir güne ihtiyaç duyduğunu düşünüyordu. Annesini küçük yaşta kaybeden Dodd, babasının doğum günü olan 5 Haziran‘ı Babalar Günü olarak kutlamak için gerekli mercilere başvurdu. Bu talep kabul edilse de, işlemlerin uzunluğu nedeniyle Babalar Günü, Haziran ayının üçüncü pazarına anca yetişti.

Babalar Günü İlk Kez Ne Zaman Kutlandı

Kafalara takılan diğer bir soru ise Babalar Günü ilk kez ne zaman kutlandı. Ülkemizde ne zaman kutlandı bilinmez ama dünya genelini baz aldığımızda Babalar Günü‘nün ilk kez 19 Haziran 1910 yılında kutlandığını görüyoruz. Babalar gününün resmi ilanı ise 1966 yılında Amerika Başkanı Lyndon Johnson tarafından gerçekleştirilmiştir. 1972‘de Başkanlık koltuğuna oturan Richard Nixon ise Babalar Günü‘nü resmi tatil ilan etmiştir.

15-06/11/3.Jpeg

2015 Babalar Günü Ne Zaman

Evet, Babalar Günü hakkındaki ufak bilgilendirme turumuzun ardından şimdi asıl soruya gelelim. 2015 Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü, her yılın üçüncü pazarı kutlandığı için sürekli değişen bir tarih döngüsüne sahip. Bu seneki Babalar Günü ise 21 Haziran‘a denk geliyor. Yani önünüzde babanıza hediye seçip almak için 1 gün gibi bir süreniz var. Eğer ne alacağınızı düşünüp durmuş fakat bir türlü karar verememişseniz babalar günü hediye önerileri yazımızı okuyarak daha kolay karar verebilirsiniz.

Babalar Günü Hediye Önerileri

Evet, gelelim ana başlığımıza. Babalar Günü hediye önerileri.

Akıllı Telefon

İşte babalar günü hediye önerileri yazımızın ilk seçeneği. Tabi ki listemizin en başında olmazsa olmazlarımızdan akıllı telefonlar yer alıyor. Babalarımız, akıllı telefon konusunda biraz mesafeli davranabilirler. Akıllı telefonların arayüzü özellikle yaşı 50‘den yukarı olan babalarımız için biraz karışık görülebilir. Fakat kullanımı Android‘e göre daha basit olan iOS işletim sistemli bir telefon alarak babanızın akıllı telefonlara karşı olan yargısını yıkabilirsiniz.

15-06/11/akilli-telefon.png

Bütçenize göre bu model iPhone 4‘ten başlayarak 6‘ya kadar yükselebilir. Tabi şunu da göz önünde bulundurun. Babanız sonuçta bu telefonda kalkıp Mortal Kombat oynamayacak. 7/24 HD video çekeyim diye uğraşmayacak. O yüzden bütçenizi fazla sarsmadan düşük bazlı modellere yönelebilirsiniz.

Tablet

İşte babalar günü hediye önerileri yazımızın olmazsa olmaz bir diğer opsiyonu. İkinci sıramızda tabletler var. Babam tableti ne yapacak diye düşünmeyin sakın. Bildiğiniz üzere 60’lı, 70’li kuşaklar için bir tutku haline gelen okey, batak, 101 gibi oyunlar artık kahvelerden çok internet üzerinden oynanıyor. Babanıza orta düzeyli bir tablet hediye edip, içerisine okey, 101, batak tarzı oyunlar atarak onu çok çok mutlu edebilirsiniz.

15-06/11/tablet.jpg

Belki babanız tableti ilk gördüğünde ben bunu ne yapayım diyebilir. Fakat emin olun, içerisine yüklediğiniz uygulamalar sayesinde aldığınız tablet kısa sürede babanızın vazgeçilmezi haline gelecektir.

Erkek Bakım Kitleri

Babalar günü hediye önerileri yazımısın üçüncü sırasında kişisel bakım var. Belki fazla klasik olacak ama her erkek, her yaşta bakım yapmak ister. Babalarımız (özelliklede 50’li yaşlarda olan) teknolojik aletlere karşı biraz ön yargılıdırlar. Bu aletlerden biri de traş makineleridir. Genel itibariyle babalarımız ustura, jilet gibi takımlarla traş olmayı yeğlerler.

15-06/11/kisisel-bakim-seti.jpg

Fakat alacağımız rahat bir traş kiti ile, onları teknoloji ile barıştırabiliriz. Tabi işin fazla ucuzuna kaçarsanız bir iki tatsız traş deneyiminden sonra “ben bu aletlerin böyle olduğunu biliyordum o yüzden kullanmıyordum, hanım! nerede benim jilet takımlarım” tarzında bir tepkiyle karşılaşmanızda normal olacaktır. O yüzden bu konuda ürün yorumlarını iyi analiz etmenizi tavsiye ederim.

Fotoğraf Makinesi

Babalar günü hediye önerileri fotoğraf makinesiz olmazdı. Fotoğraf makinesi aslında babaların hepsine hitap eden bir ürün değil. Fakat kafanızda babanızı geziye göndermek gibi hoş bir fikir varsa, bunu alacağınız bir fotoğraf makinesi ile taçlandırabilirsiniz.

15-06/11/foto.jpg

Tabi eğer babanız fotoğraf tutkunu bir insansa işin rengi tamamen değişecektir. Ona profesyonelliğe adım atmasını sağlayacak bir makine alabilir ve onu fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Eğer babanız usta bir fotoğrafçı değilse 500-700 TL civarında fiyatlara satılan giriş seviyesindeki profesyonel fotoğraf makineleri işinizi fazlasıyla görecektir.

Akıllı Saat

Eğer teknolojiye fazlasıyla meraklı bir babanız varsa akıllı saat tercihi onu mutlu edebilir. Tabi yine de babanızın bu tarz ürünlere merakı olmasa bile, bu saatlerin onun ilaç saatlerini hatırlaması konusunda, kalp atış ritmini kontrol etmesi hususunda yardımcı bir asistan olacağını ifade ederek onun ilgisini uyandırabilirsiniz.

15-06/11/akilli-saat.jpg

Babanız bu durumu ilk başlarda biraz yadırgasa da sonradan alışacak ve bir süre sonra akıllı saati için size gönülden teşekkürlerini sunacaktır.

Arabası için Ses Sistemi

Eğer babanızın öyle çok üst model bir aracı yoksa ve hala aracında tarihten kalma kaset çalar kullanmakta ısrar ediyorsa, ona hoş bir sürpriz yaparak arabası için güzel bir ses sistemi kurabilirsiniz. Hatta bu sistemi babanızın haberi olmadan aracına taktırırsanız daha hoş bir sürpriz olacaktır.

15-06/11/ses-sistemi.jpg

Tabi ki bu seçenek yeni model araçların standart teyp girişleri nedeniyle bir hayli kısıtlı bir kesime hitap edecektir. Yine de son tercih sizlerin.

Dizüstü Bilgisayar

Babanızı mutlu edecek diğer bir seçenek ise dizüstü bilgisayar. Özellikle babası öğretmen olanların bu tarz bir hediyeyi daha da ön planda tutmasında yarar var. Çünkü öğretmenlerin ders içerisinde gerçekleştirdikleri sunumlardan ötürü bu tarz bir yardımcıya fazlasıyla ihtiyaçları var.

15-06/11/dizustu-pc.jpg

Babaları bilirsiniz, kullandıkları eşyalar eskise de işlerini gördükleri sürece seslerini çıkarmazlar. Siz onların sözlerine kulak asmayıp, eskiyen bilgisayarlarını bütçeniz doğrultusunda bu babalar gününde yenileyin.

3D Televizyon

Maç tutkunu bir babanız varsa, ve hediye için ayırdığınız bütçe 2000 TL üzerindeyse, babanıza maçları 3 boyutlu izlemesini sağlayacak bir 3D TV alabilirsiniz. Tabi bunun için bir de 3D uyumlu Lig TV paketi lazım ama onu da kendisi tedarik eder artık. Ya da o kadar para vermişim, onu da alırım ne olacak derseniz, tercih sizin.

15-06/11/3d-tv.jpg

Tabi ki 3D televizyon biraz uçuk bir seçenek olabilir. Fakat bu seçeneğin özelliği şu ki, hem babanızı mutlu etmiş olacaksınız, hem de evinizde sizinde kullanabileceğiniz bir 3D televizyon olacak. Bu işin mantığı annenize gömleklerinizi daha iyi ütülesin diye ütü almakla aynı yere çıkıyor aslında.

Konsol ve Oyun

Bu ihtimal pek yüksek olmasa da oyun tutkunu babalara sahip olanlarımız olabilir. Eğer böyle bir babanız varsa alacağınız yeni bir konsol, ya da konsolu için yeni bir oyun onu fazlasıyla mutlu edebilir.

15-06/11/konsol.jpg

Aslında bu kategoriye akıllı oyuncakları da alabiliriz. Tabi bu model bizim klasik Türk babalarımıza pek uymayabilir. Zira yabancı filmlerde devasa oyuncaklarla oynarken gördüğümüz baba modellerine ülkemizde pek fazla rastlanmıyor. O yüzden bu konsol, oyun ve benzeri seçenekleri ikinci planda düşünmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Çeşitli Aksesuarlar

Eğer teknolojik hediyeler için yeterli bütçeniz yoksa, babanızın kullanması için ona akıllı telefon kılıfı gibisinden kullanımı kolaylaştıran hediyeler de alabilirsiniz. Tabi bu diğer hediyeler kadar gösterişli olmayacaktır. Zira iyi kötü lisanslı bir kılıfın 20-30 TL gibi uçuk fiyatlardan satıldığını düşünürsek, bu hediye seçeneği yerine klasik hediyelere yönelmeniz daha iyi olacaktır.

15-06/11/aksesua.jpg

Klasik Hediyeler

Konu başlığımız teknolojik hediye tavsiyeleri olsa da babanız için alabileceğiniz klasik hediyelere de bir değinelim.

Peki nedir bu klasik hediyeler? Kısaca özetleyecek olursak, klasik hediye konseptinde gömlekten tutunda, kol düğmesine kadar geniş bir seçenek yelpazesine sahip olduğumuzu söylemek mümkün.

15-06/11/godfather.jpg

Eğer sizinde babalar günü hediye önerilerini varsa bu başlıktan bizlerle paylaşabilir, diğer okurlarımızın da görüşlerinizden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

:: Sizin Babalar Günü için hediye tavsiyeniz nedir?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Babalar Günü Hediye Önerileri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  :))

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tutdugu takimin formasi ve aksesuarlari , cakmak , kupa bardak , duvar saati vb

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Sigara içen bir babanız varsa (yüksek ihtimal) Elektronik çakmak alın. Bayılacaktır.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  powerbank istiyordu geçen bir milyoncudaydık ikimiz tutmuş çin malı powerbank alacaktı durdurdum,powerbank alayım iyisinden bitane.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  "..gömlekten tutunda, kol düğmesine kadar GENİŞ bir seçenek yelpazesi.." gömlekten sonra kol düğmesine gelene kadar bir çok seçenek var tabi 😀

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüm babalar 80 yaşında mı? Benim evde PS4'üm var. Bloodborne oynuyorum. MKX de olsa fena olmazdı mesela 🙂

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  dansöz kiralıcam :))

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  kol saati

" Babalar Günü Hediye Önerileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Babalar Günü Hediye Önerileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Babalar Günü Hediye Önerileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar