Bağlantınız Kopmasın


12 Mayıs 2010 Çarşamba 22:36
Bağlantınız Kopmasın

Teldat 3Ge, içinde SIM kart bulunan bir 3G erişim donanımı. Kullanmakta olduğunuz mevcut router’ınıza bağladığınızda, hem router’a 3G özelliği kazandırıyor hem de internet bağlantısı için yedek bir hat sunuyor. Böylece şirketinizde kurulu bulunan router, herhangi bir nedenle mevcut karasal hat bağlantısıyla internet erişimi sağlayamadığı durumlarda, Teldat 3Ge imdadınıza yetişiyor. Teldat 3Ge, tüm router’lar ile tamamen entegre bir şekilde çalıştığı için son derece kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip bulunuyor.

Sinyal Güçlendirmenize Gerek Yok!

Teldat Group tarafından üretilen ve yenilikçi bir çözüm olan Teldat 3Ge, 3G teknolojisinin iç mekanlarda kullanımını daha etkili ve işlevsel bir hale getiriyor. Kurumsal router’lar genellikle şirketlerin sistem odalarında veya data center’larında konumlanırlar. Bu mekanlarda GSM sinyali ya hiç yoktur ya da genişbant 3G erişimini sağlayacak kadar güçlü değildir.  Teldat 3Ge bu soruna karşı sistem odasının dışında kurumun herhangi bir yerine, en iyi 3G erişiminin olduğu noktaya yerleştirilebiliyor ve 3G erişimini router’a ethernet üzerinden iletiyor. Teldat 3Ge’nin ethernet bağlantısıyla çalışması sayesinde pahalı koaksiyal kablolar döşemeye ve bu kablolarda oluşan sinyal kayıplarıyla uğraşmaya gerek kalmıyor. Aynı şekilde bina içindeki sinyali güçlendirmek için repeater çözümleri kullanma zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

 

Telefon Görüşmeleri Daha Ucuz

Teldat 3Ge istenirse “VoIP GSM media gateway” de içerebiliyor ve şirketinizin VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderilebilmenizi sağlıyor. Bu sayede telefon görüşmelerinizde en düşük maliyetli yolu seçmenin avantajını yaşıyor ve acil durumlar için yedek bir VoIP telefon iletişimine sahip oluyorsunuz. Kurumsal router’ın arayüzü üzerinden yönetilebilen Teldat 3Ge, bu sayede büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Teldat 3Ge, uzaktan yönetim özelliği sayesinde açılışında tüm ethernet ve 3G ayarlarını DHCP üzerinden alabiliyor. Kompakt tasarıma sahip cihaz, hırsızlığa karşı korumalı harici SIM kart yuvasına sahip bulunuyor.

:: Teldat 3Ge’yi beğendiniz mi?
yazarAhmet Dokuzmegapiksel

SDN'de çok sık yazmasa da, yazdığında taşı gediğine oturtan Ahmet Dokuzmegapiksel, sitenin ilk yazarları arasında olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bağlantınız Kopmasın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bağlantınız Kopmasın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bağlantınız Kopmasın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar