Okunma

Ballmer’a Yumurtalı Saldırı


19 Mayıs 2008 Pazartesi 21:00
Ballmer’a Yumurtalı Saldırı


Steve Ballmer, Macar Ekonomi Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında, bir eylemcinin yumurtalarına hedef oldu. Microsoft’un başkanı Ballmer konuşmasını yaparken, bir kişi ayağa kalkarak, "Microsoft’un Macar devletine vergi ödeyenlerin milyarlarca forintini aldığını; şimdi bu parayı geri vermesini" söyleyerek elindeki yumurtaları Ballmer‘a fırlattı. Videomuzda bu olayı izleyebilirsiniz.

İzleyin

İşin Aslı…

Bu eylemi yapan kişinin giydiği gömleğin arkasında Microsoft = Corruptor (yozlaştırıcı) yazısı, videoda rahatça okunabiliyor. Alışılageldik Microsoft karşıtı bir eylem olarak değerlendirilebilecek bu olayın ardında, Microsoft ve Macar hükümetinin yaptığı bir anlaşmaya karşı tepki yatıyor. Bu anlaşmaya göre, öğrencilere verilen Microsoft ürünleri, çok düşük fiyatlara satılıyor; aradaki masrafları da bir şekilde devlet üstlenmiş oluyor. Bu durum sonucunda öğrencilerde bir teknolojik marka bağımlılığı da yerleşmiş oluyor.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ballmer’a Yumurtalı Saldırı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ticaret iki taraflı olur. Microsoft para kazanmaya çalışıyor. Gitsin kendi hükumetinin mensuplarına yumurta atsın….

" Ballmer’a Yumurtalı Saldırı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ballmer’a Yumurtalı Saldırı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ballmer’a Yumurtalı Saldırı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "