Okunma

Ballot Box, Office 2010’a da Sıçradı


07 Ağustos 2009 Cuma 07:16
Ballot Box, Office 2010’a da Sıçradı

Bildiğiniz üzere Avrupa Komisyonu, Microsoft‘un tekelclik yaptığını iddia ederek, yeni Windows 7 İşletim Sistemi’nde, kullanıcılara, Internet Explorer dayatması olmaması için bir seçenek sunulması gerektiğini iddia etmişti. Baskılara dayanamayan Microsoft, önce bunu kabul etmiş ve Ballot Box adında bir uygulama yapacaklarını açıklamış, sonra bundan vazgeçmişlerdi.

Ballot Box, Windows 7’de kullanıcının hangi internet tarayıcısıyla internette gezinmesini seçmeye sağlayan bir uygulama. Bu sayede Internet Explorer dayatması sona erecek, kullanıcı dilediği tarayıcı ile Windows 7’sine sahip olabilecekti. Microsoft şimdi de bu sistemi Office 2010’a entegre edeceklerini açıkladı.

 


Internet Explorer Windows 7’lerde bizleri bekliyor olacak.

Açıklamaya göre Office 2010’da kullanıcılar dökümanlarını DOCX formatında kaydetmek zorunda olmayacak, aynı hizmeti yapan diğer uygulamaların da formatlarında dökümanlarını kaydedebilecek.

:: Microsoft’un bu uygulamasını yerinde buluyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ballot Box, Office 2010’a da Sıçradı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ballot Box, Office 2010’a da Sıçradı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ballot Box, Office 2010’a da Sıçradı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "